Pensija (ir pinigai) pagerina miegą  (3)

Mokslininkai teigia, kad išėjimas į pensiją gali paskatinti ramiau miegoti, tačiau tik tuos, kurie yra ramūs dėl savo finansų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip praneša portalas „Live Science“, tyrime dalyvavo 14 714 miego sutrikimais besiskundžiančių prancūzų. Tyrimas tęsėsi nuo 1990 iki 2006 metų, jame dalyvavo Prancūzijos kompanijos „Electricite de France–Gaz“ darbuotojai.

Pasirodo, pirmais metais po išėjimo į pensiją miego kokybe galėjo girtis 24,2 proc. tyrime dalyvavusių žmonių (jie gaudavo 80 proc. savo darbo užmokesčio). Tuo metu prieš pensiją ramiai miegojo tik 17,8 proc. darbuotojų.

Tačiau tyrėjai pastebi, kad miegas išėjus į pensiją pagerėja ne visiems.

„Kai pensijos negarantuoja finansinio saugumo, išėję iš darbo žmonės gali pradėti miegoti dar prasčiau nei prieš tai“, – cituojama moksliniam tyrimui vadovavusi Jussi Vahtera iš Suomijos Turku universiteto.

Kaip pranešama, pensijoje miegas pagerėja prieš tai sirgusiems depresija ar pervargusiems. Vyrai, vadybininkai, darbuotojai, kurie turėjo dirbti psichiškai atsakingą darbą, bei naktinės pamainos darbininkai pensijoje pradėjo miegoti taip pat daug ramiau nei likę apklaustieji.

Tyrimo rezultatai buvo publikuoti paskutiniame žurnalo „Sleep“ numeryje.

Aut. teisės: lrt.lt
lrt.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)