Bus tik blogiau? Putinas turi kelis galimus variantus po sutriuškinimo Ukrainoje ir visi jie labai rizikingi, reakcija neprognozuojama ()
Žurnalistai pranešė, kad Putinas dabar patiria spaudimą. Jis turi keletą veiksmų variantų, įskaitant branduolinio ginklo panaudojimą arba mobilizacijos paskelbimą Rusijos Federacijoje.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną spaudžia Rusijos „nacionalistai“, kurie reikalauja, kad jis imtųsi iniciatyvos kare prieš Ukrainą. Tačiau jis asmeniškai dar nekomentavo Rusijos kariuomenės pralaimėjimo Charkivo srityje, pranešė „Reuters“.
Medžiagoje rašoma, kad Kremliaus vadovas turi keletą greito sprendimo variantų, tačiau visi jie susiję su vidine ir geopolitine rizika.
Stabilizacija, pergrupavimas ir puolimas
Žurnalistai rašo, kad Rusijos ir Vakarų kariniai analitikai sutaria, kad, Maskvos požiūriu, Rusijos pajėgoms reikia skubiai stabilizuoti fronto liniją, sustabdyti Ukrainos veržimąsi, persigrupuoti ir, jei gali, pradėti savo kontrpuolimą. Tačiau analitikai nėra tikri, kad dabar Rusijos kariuomenė tam turi pakankamai resursų.
Mobilizacija
Žurnalistų teigimu, Rusijos Federacijos mobilizaciniame rezerve yra apie 2 mln. žmonių. Tačiau Kremlius pareiškė, kad dabar apie nacionalinę mobilizaciją nekalbama.
Medžiagoje teigiama, kad toks Putino žingsnis būtų populiarus tarp nacionalistų, bet mažiau – tarp miestų centruose gyvenančių rusų, kurie mažiau suinteresuoti stoti į kovą.
Žurnalistai rašo, kad mobilizacija Rusijos Federacijoje Putinui siejama su politine rizika. Bent jau dėl to, kad Maskvai tuomet teks pripažinti, kad karas su Ukraina vyksta prastai.
Pasak Rusijos užsienio reikalų ministerijai artimo ekspertų centro vadovo Andrejaus Kartunovo, didžiuosiuose miestuose daug žmonių nenori kariauti, o mobilizacija nebus populiari.
Žiemos koziris
Žurnalistai praneša, kad Putinas tikisi, kad šią žiemą sparčiai kylančios energijos kainos ir galimas energijos trūkumas įtikins Europą derėtis dėl paliaubų Rusijos sąlygomis. Kai kurie Europos diplomatai mano, kad pastarojo meto Ukrainos sėkmė mūšio lauke pakirto kai kurių europiečių norą priversti Kijevą daryti nuolaidų.
Raketų atakos prieš svarbiausią infrastruktūrą
Leidinys rašo, kad Rusijos ataka Charkivo šiluminėje elektrinėje (CHPP-5), dėl kurios daugelis ukrainiečių kelias valandas liko be elektros, sukėlė rusų nacionalistų susižavėjimą. Jie pradėjo reikalauti, kad Maskva panaudotų sparnuotąsias raketas, kad išjungtų visą Ukrainos infrastruktūrą, tačiau tai sukels nenuspėjamą tarptautinės bendruomenės reakciją.
Grūdų sandorio užbaigimas
Žurnalistai priminė, kad Putinas neseniai skundėsi, kad JT ir Turkijos sudarytas sandoris, leidžiantis Ukrainai eksportuoti grūdus ir kitus maisto produktus per Juodąją jūrą, yra nesąžiningas neturtingesnių šalių ir Rusijos atžvilgiu.
Putinas šią savaitę planuoja susitikti su Turkijos prezidentu Tayyipu Erdoganu ir aptarti susitarimo, suteikiančio Ukrainai labai reikalingas biudžeto pajamas, peržiūrą.
Taikos sutartis su Ukraina
Žurnalistai rašo, kad Rusijos propaganda dalies Zaporožės ir Chersono regionų užgrobimą galės „parduoti“ Rusijos Federacijos gyventojams kaip pergalę, nes taip Maskvai buvo atidarytas sausumos koridorius į Krymą, užgrobtą dar 2014 m.
Tačiau pranešama, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažadėjo, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos išlaisvins visą šalies teritoriją iki 1991 m. sienų.
Branduolinių ginklų naudojimas
Taip pat pranešama, kad be masinių aukų, toks žingsnis gali sukelti pavojingą „eskalavimo spiralę“ ir formaliai įtraukti Vakarų šalis į tiesioginį karą su Rusija. Rusijos branduolinė doktrina leidžia naudoti branduolinius ginklus, jei jie – ar kiti masinio naikinimo ginklai – naudojami prieš ją arba jei Rusijos valstybei kyla reali grėsmė.
Buvęs Didžiosios Britanijos ambasadorius Rusijoje Anthony Brentonas sakė neatmetantis galimybės, kad Putinas panaudos branduolinį ginklą, jei kare viskas klostysis labai blogai.