„The Washington Post“: JAV turi didelių problemų Ukrainoje – niekas nežino, ką daryti  (6)

Bideno administracija dabar bando rasti atsakymus į daugybę klausimų – ar Ukraina turėtų pradėti derybas su Rusijos Federacija, ar Ukrainos ginkluotosios pajėgos juda į priekį, ar atsidūrė aklavietėje ir kiek tikėtina, kad konfliktas paaštrės.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Užsitęsęs karas Ukrainoje gali būti rimta JAV problema. Apie tai savo straipsnyje „The Washington Post“ rašo analitikas Halas Brandsas.

Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms iškovojus dar vieną didelę pergalę kare prieš Rusijos Federaciją – išlaisvinus Chersoną, Joe Bideno administracija nevienareikšmiškai reagavo į klausimą dėl derybų su Rusijos Federacija reikalingumo. Jungtinio štabo pirmininkas generolas Markas Milley pareiškė, kad Kijevas turėtų stengtis išspręsti konfliktą. Tuo pačiu metu pats JAV prezidentas sakė, kad „nieko apie Ukrainą be Ukrainos“.

Tokias prieštaringas nuomones galima paaiškinti tuo, kad Baltieji rūmai dabar apskritai susiduria su daugybe esminių problemų, susijusių su karu Ukrainoje. Pavyzdžiui, administracija bando išsiaiškinti, kas bus po Ukrainos kariuomenės pergalių. Viena vertus, dėl Chersono išlaisvinimo, Rusijos Federacijos tiekimo linijos Kryme tapo prieinamos HIMARS. Tačiau iš Ukrainos regioninio centro išvesti Rusijos kariai gali ruoštis naujam puolimui kituose fronto sektoriuose.

Kita vertus, mūšio išvargintai Ukrainos kariuomenei taip pat reikia poilsio.

Be to, pasak straipsnio autoriaus, Bideno administracija bando nustatyti, kokia yra konflikto eskalavimo tikimybė. Rusijos Federacijos vadovas Vladimiras Putinas pagrasino panaudoti branduolinį ginklą, kad išlaikytų penkis jo užgrobtus Ukrainos regionus. Tačiau Ukraina jau peržengė šias Kremliaus „raudonąsias linijas“ Rytų Ukrainoje ir Chersone.

 

Tuo pat metu Putino pasakojime apie „Rusijos atgimimą“ ypatingą vietą užima pats Krymo pusiasalis. Būtent jo netektis gali pakirsti Kremliaus vadovo politinį autoritetą.

Kitas svarbus klausimas – ar proukrainietiška koalicija išliks pasaulyje. Kartu analitikas pažymi, kad iki šiol sąjungininkai demonstravo tvirtumą, o pastarosios Ukrainos pergalės fronte, greičiausiai, suteikė Kijevui paramą artėjančios žiemos metu.

Tuo pat metu Bideno komanda nori vengti scenarijų, kai diplomatija yra visiškai neįmanoma.

 

„Jei Ukrainai reikia paramos, kurios jai reikia karui laimėti, ji turi parodyti, kad yra atvira deryboms dėl jo užbaigimo“, – rašo autorius.

Apskritai galime laikyti, kad karas Ukrainoje Vašingtonui buvo strateginė sėkmė, nes „Rusijos kariuomenė virsta griuvėsiais“.

Tačiau užsitęsęs karas Ukrainoje taip pat gali parodyti, kokia apgailėtina yra JAV karinė-pramoninė bazė, pabrėžia straipsnio autorius. Vašingtonui teks susidoroti su perginklavimu šalyje, tačiau ekspertai baiminasi, kad jis tam tiesiog neturės laiko, ypač turint omenyje prastėjančią situaciją su Kinija dėl Taivano.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(15)
(9)
(6)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai (6)