Muskas prognozuoja naftos sprogimą  ()

Elonas Muskas gali būti vienas didžiausių tvarios energijos šalininkų pasaulyje, tačiau jis taip pat yra realistas.


E. Muskas
E. Muskas
© Heisenberg Media, CC BY 2.0 | https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Elon_Musk_-_The_Summit_2013.jpg

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Bėgant metams E. Muskas socialiniame tinkle „Twitter" paaiškino, kad iš tikrųjų palaiko tokius sprendimus kaip branduolinė energija, o vykstant Rusijos ir Ukrainos karui milijardierius pabrėžė, kad pasauliui reikia didesnės naftos ir dujų gavybos.

Tačiau nors kai kurios žiniasklaidos priemonės gali greitai paleisti naratyvą, kad E. Muskas nėra tvarumo šalininkas, nes jis pasisako už branduolinę energiją ir iškastinio kuro naudojimą, tiesa yra šiek tiek kitokia. Pats „Tesla" egzistavimas yra paspartinti pasaulio perėjimą prie tvarios energijos, tačiau norint tai pasiekti, šiandien reikia protingų ir praktiškų sprendimų.

Specialūs kuponai tik šiandien - už tokią kainą pats pažangiausias robotas iš Aliexpress! Naujausia navigacija, japoniškas variklis, net 6500Pa, UV dezinfekcija, stebėtinas išmanumas ir aukščiausi vertinimai - „be klausimų, pats geriausias rinkoje“ (Video, „ABIR X8“)
7016

Super pasiūlymas!

Iki 2023-01-13

Specialūs kuponai

Iš Lenkijos

Aukščiausi pirkėjų iš Lietuvos ir apžvalgininkų vertinimai

Pažangiausia navigacija: LDS 8.0 | TOF jutiklis | SLAM | 360 laipsnių kampu skenavimas | 46 davikliai

UV dezinfekcija

Vienas galingiausių: japoniškas NIDEC 32W variklis | 6500Pa | 3200 mAh

7-nių etapų triukšmo slopinimo sistema

600 ml + 360 ml talpos

Vienu metu plauna ir valo | 3 sauso + 3 drėgno (Y plovimas) + 15 valymo režimų APP

Kelių aukštų ir 20 žemėlapių išsaugojimas

Patalpų skirstymas į zonas | tvarkaraščiai | no-go zonos | virtualios sienos ir t.t.

Google Home, Alexa ir Alice balso asistentai

Išsamiau

Neseniai socialiniame tinkle „Twitter" paskelbtame atsakyme E. Muskas prognozavo, jog artimiausiais metais naftos ir dujų naudojimas greičiausiai pasieks piką. Generalinis direktorius pasidalijo savo nuotaikomis kaip atsaku „JP Morgan" generaliniam direktoriui Jamie'ui Dimonui, kuris pažymėjo, kad naftos ir dujų dar reikės ateinančius 50 metų.

Savo pirminiame atsakyme E. Muskas pareiškė, kad J. Dimono teiginys buvo teisingas, tačiau iškastinio kuro naudojimas pasieks piką gerokai anksčiau nei po 50 metų. „Tiesa, naudojimo uodega bus ilga, tačiau pikas ateis gerokai anksčiau", – rašė E. Muskas. Tolesniame atsakyme jis taip pat prognozavo, kad didžiausia naftos paklausa tikriausiai pasireikš per ateinančius penkerius metus.

 

E. Musko skaičiavimai sulaukė daugelio svarbių asmenų kritikos, vienas iš jų buvo energijos rinkų tyrinėtojas dr. Anas F. Alhajji. Atsakyme vizionieriui mokslininkas teigė, kad norint naftos paklausą išlaikyti dabartiniame lygyje, keliuose turi būti daugiau nei 700 mln. elektromobilių.

Įdomu tai, kad „Tesla", Elono Musko vadovaujama elektromobilių gamintoja, per ateinančius metus tikisi gerokai išaugti. Iki dešimtmečio pabaigos „Tesla" siekia pasiekti apie 20 milijonų elektromobilių per metus gamybos apimtį, o tai turėtų padėti automobilių pramonei tapti tvaresnei.

Aut. teisės: MTPC
MTPC
Autoriai: Vigmantas Balevičius
(17)
(10)
(7)

Komentarai ()