„Politico“ atskleidė dar negirdėtą priežastį, kodėl JAV neteikia ir neteiks ATACMS raketų  ()

JAV nerimauja, kad neturės pakankamai tolimojo nuotolio raketų, kad atremtų grėsmes savo šaliai. Būtent dėl šios priežasties Ukraina dar negaus ATACMS.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tai praneša „Politico“.

Leidinio šaltinių teigimu, pastarųjų susitikimų Pentagone metu JAV pareigūnai informavo Kyjivo atstovus, kad JAV neturi atsarginių kariuomenės taktinių raketų sistemų, o ATACMS perdavimas sumažins atsargas ir pakenks JAV kariuomenės pasirengimui atmušti grėsmes.

JAV taip pat nerimauja, jog Ukraina naudos savo tolimojo nuotolio raketas smogti giliai į Rusijos teritoriją ir kad tai iš tiesų gali būti raudonosios linijos peržengimas. Tačiau nuo viso Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios Pentagonas iš naujo neįvertino savo atsargų.

Youtube sprogdinantis ir lietuvių puikiai vertinamas! Štai ką sugeba 5in1 robotas iš „Xiaomi“ ekosistemos (Video, „Roidmi EVA“)
6362 3

„ROIDMI EVA“ yra „Xiaomi“ ekosistemos kompanijos produktas, sulaukęs stulbinamo dėmesio ir sėkmės. Ir dabar šis neregėtų galimybių įrenginys už specialią kainą.

Išsamiau

„Suteikdami bet kokį paketą, mes visada atsižvelgiame į savo pasirengimą ir savo atsargas, aprūpindami Ukrainą tuo, ko jai reikia mūšio lauke. Yra ir kitų būdų Ukrainai suteikti pajėgumų, reikalingų smogti taikiniams“, – sakė Pentagono pareigūnas.

Per pastaruosius du dešimtmečius „Lockheed Martin“ pagamino apie 4000 įvairių konfigūracijų ATACMS. Kai kurios iš šių raketų buvo parduotos sąjunginėms šalims, kurios pirko raketas savo gynybos sistemoms. Persijos įlankos ir Irako karų metu JAV pajėgos jų paleido apie 600 vienetų.

 

Kito leidinio pašnekovo teigimu, Kyjivas svarsto idėją gauti Vašingtono leidimą įsigyti ATACMS iš šalies sąjungininkės, kuri eksploatuoja šį ginklą, už lėšas, kurias teikia JAV kaip pagalbos dalį. ATACMS, visų pirma, turi Pietų Korėja, Lenkija, Rumunija, Graikija, Turkija, Kataras ir Bahreinas.

Kita problema, susijusi su ATACMS tiekimu išlieka – pernelyg agresyvus J. Bideno komandos žingsnis. Tačiau Ukrainos pareigūnai jau girdėjo tokius argumentus apie kitus ginklus, bet J. Bideno administracija pakeitė kursą ir atsiuntė artileriją, priešraketinės gynybos sistemas ir tankus, rašo leidinys.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(8)
(20)
(-12)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()