„iPad“ vartotojai tapo taikiniu dėl užmaskuotų „iTunes“ atnaujinimų  (1)

Elektroninis laiškas, kviečiantis atnaujinti „iTunes“, sukėlė problemų „iPad“ naudotojų kompiuteriams. Sėkmingi kibernetinių nusikaltėlių pasakojimai atskleidžia jų aukas, dėl to būtina atkreipti dėmesį į visuotinį susižavėjimą „iPad“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Remiantis kai kuriais pranešimais, „Apple“ pardavė 154 000 „iPad“ per pirmąsias 60 išankstinio pardavimo valandas, 100 000 šių geidžiamų įrenginių buvo iš anksto užsakyti jau per pirmąsias 10 valandų. Šie skaičiai aiškiai rodo, kodėl virusus kuriantys „kūrėjai“ norėjo sužlugdyti šį daug žadantį produktą. Pakvietimas į „užkrečiamą fiestą“ atsiunčiamas elektroniniu paštu, kuriame „iPad“ naudotojai raginami atsisiųsti paskutinę „iTunes“ programos versiją ir tokiu būdu atsinaujinant savo „iPadus“. Siekdami dar labiau įtikinti vartotojus, elektroninio laiško kūrėjai pabrėžia, kad atnaujinti „iPad“ programinę įrangą yra svarbu, mat tuomet „ji veiks geriau, turės daugiau funkcijų ir bus saugi“. Toliau pranešime pabrėžiama, kad paskutinė „iTunes“ versija prieinama internetu ir vartotojų patogumui yra pateikiama tiesioginė nuoroda. Tinklalapis, į kurį nukreipiami vartotojai – puikus kompiuterinių sukčių meistriškumo įrodymas, mat tai tik imitacija to, ką vartotojai turėtų daryti legaliai.

Pasinaudojus nuoroda, prisijungiama prie kenkėjiško tinklalapio ir tokiu būdu atveriamas kelias prie savo asmeninių duomenų, o gaunamas rezultatas, vietoj žadėtojo „iTunes“ atnaujinimo – sistemos sugadinimas.  „BitDefender“ atpažįsta jį kaip „Backdoor.Bifrose.AADY“ piktybinio kodo fragmentą, kuris įdiegiamas vartotojui nežinant, prijungiant prie „explorer.exe“ ir atveriant slaptą kelią neteisėtam prisijungimui ir pažeistos sistemos kontroliavimui.

Be to, „Backdoor.Bifrose.AADY“ pažeistam kompiuteriui bando pritaikyti įvairių programų serijinius numerius, tuo pat metu įregistruoti slaptažodžius į aukos ICQ, Messenger, POP3 pašto abonento ir apsaugotos informacijos saugyklas. „Svarbu pažymėti, kad „Mac“ naudotojai ir toliau lieka nepažeisti šio išsiuntinėto viruso“, - sakė UAB „4it“, atstovaujančios saugumo programinę įrangą „BitDefender“, produkto vadovas Martynas Butkevičius.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (1)

Susijusios žymos: