Tai kur kas geriau (ir tikroviškiau) negu skraidančios uolos ir kalnai filme „Įsikūnijimas": architektas Vincentas Callebaut neseniai pristatė originalią viziją - miestą ore. Jį laiko oro balionų (cepelinų) laivynas, kurie patys sau iš dumblių gaminasi vandenilį, kad galėtų kyboti ore.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
Tai toks skraidantis miestas, pavadintas Hydrogenase. Jis visai neteršia atmosferos, o vandenilio gamybai nereikia žemės plotų. Nei javų, nei celiuliozės. Dirižabliuose esantys specialios rūšies jūros dumbliai sugeria saulės energiją, anglies dioksidą ir išskiria vandenilio dujas.
Kinų užsakymu netoli Šanchajaus savo viziją realizuojantys architektai teigia, kad mikrodumbliai veikia geriau, negu tos kultūros ar mikroorganizmai, iš kurių šiuo metu gaminamas bioetanolis ir biodyzelinas. Juose esantys 330 g pigmento chlorofilo per vieną dieną pagamina iki 1000 litrų vandenilio.
Palyginimui galima pasakyti, jog iš vieno hektaro tokių jūros dumblių galima gauti 120 kartų daugiau biodegalų, negu iš sojos, rapsų ar saulėgrąžų plantacijos.