Europos Komisija ėmėsi antimonopolinio tyrimo prieš IBM  (0)

Europos Komisija šią savaitę pranešė, kad pradeda oficialių tyrimą dėl IBM piktnaudžiavimo savo padėtimi serverių rinkoje. Pagrindinė Europos konkurencijos tarnyba teigė, kad EK bylą padalino į dvi dalis dėl galimo ES antimonopolinių taisyklių pažeidimo.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Pirmo byla yra susijusi su emuliatorių programinės įrangos „T3“ ir „Turbo Hercules“ pardavėjų skundais, kurie teigia, kad IBM susieja serverių įrangą su savo operacine sistema ir taip kenkia jų verslui.  „Turbo Hercules“ ir „T3“ programinė įranga leidžia kompiuteryje paleisti programinę įrangą, kurios paprastai IBM patentuota 64-bitų operacinė sistema serverio „zOS“ neleidžia vykdyti. „T3“ ir „Turbo Hercules“ teigimu, IBM operacinė sistema blokuoja emuliatorių technologiją, kuri suteiktų vartotojams galimybę naudotis ypatingos svarbos kitų gamintojų programine įranga IBM serveriuose. 

IBM tikina, kad tai yra Microsoft kerštas, nes būtent ši kompanija paragino emuliatorių kūrėjus pateikti skundus. IBM neatmeta galimybės, kad pačių Microsoft programinė įranga pažeidžia IBM intelektines nuosavybės teises ir ketina už tai kovoti teismuose.

Antroji byla yra iškelta pačios Europos Komisijos iniciatyva. EK teigia, kad IBM elgiasi labai panašiai, kaip kiek ankščiau elgėsi Intel ir diskriminuoja konkurentus bei moka nelegalius mokesčius pardavėjams, kad šie pardavinėtų tik jų įrangą. IBM noras yra labai aiškus – turėtų kuo mažesnį konkurentų kiekį serverių rinkoje. Pranešime sakoma, kad IBM apribojo arba pavėluotai teikdavo atsargines dalis, kurios yra pasiekiamos tik iš jos.

2009 metais šiems serveriams ir jų programinei įrangai buvo išleista 10.9 mlrd. JAV dolerių. Kaip bebūtų, IBM laikosi nuomonės, jog galingesnių serverių rinka yra tik visos serverių rinkos dalis, todėl kompanijos negalima laikyti rinkos monopolininke.

IBM teigia, kad ji visapusiškai bendradarbiaus su Europos Komisija dėl atliekamo tyrimo, tačiau net neketina leisti savo naujovių ir kitų investicijų pasisavinti konkurentams, kurie pateikia nepagrįstus kaltinimus. Tiesa, pats bylos iškėlimas dar toli gražu nereiškia, kad Europos Komisija turi nenuginčijamų įrodymų prieš kompaniją, kaip buvo Intel atveju.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (0)