Estija palengvins tvarką NATO lėktuvams įskristi į savo oro erdvę  (15)

Estijos gynybos ministerija parengė nutarimą, kuris palengvins daugkartinių leidimų įskristi į šalies oro erdvę NATO orlaiviams išdavimo tvarką, pirmadienį praneša laikraštis „Postimees“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Nuolatinis įprastinių skrydžių leidimas neapriboja jų skaičiaus, taip pat orlaivių skaičiaus.

Nutarimu daromos pataisos bus taikomos tik kariniams lėktuvams. Nuolatiniai leidimai nebus išduodami lėktuvams, kurie gabena ginklus, šaudmenis, sprogiąsias medžiagas ir kitus pavojingus krovinius. Šiems kroviniams gabenti išlieka dabar esanti vienkartinių leidimų sistema.

Gynybos ministerijos sekretorius spaudai paaiškino, kad prisijungus prie NATO sąjunginių valstybių orlaivių skrydžiai per Estijos teritoriją ir tūpimas Estijoje tapo įprasti. Todėl buvo netikslinga palikti ankstesnę, kartais reikalaujančią daug laiko, gremėzdišką tvarką savo sąjungininkams, kurių orlaiviai ir taip beveik kasdien pasirodo Estijos oro erdvėje.

Jeigu kuri nors valstybė dabar nori nutupdyti savo lėktuvą Estijoje, ji turi paduoti prašymą į šioje valstybėje veikiančią Estijos URM atstovybę, kuri perduoda jį Gynybos ministerijai. Gynybos ministerija informuoja apie tai oro dispečerių tarnybą, Policijos departamentą ir pasienio apsaugą, Mokesčių ir Muitinės departamentus bei karinių oro pajėgų štabą.

Dabar ambasada, turinti valstybės nuolatinį leidimą, esant įprastiniam skrydžiui, prieš tris dienas informuos oro dispečerių tarnybą, taip pat Policijos departamentą ir pasienio apsaugą. Toms šalims, kurios neturi nuolatinio leidimo, lieka ankstesnė vienkartinių leidimų tvarka.

„Kiek šiais metais gauta leidimų, duomenų dar nėra, bet pernai Estijos oro erdvėje buvo atlikti 194 kariniai skrydžiai, daugiausia tai buvo NATO šalių lėktuvų skrydžiai“, – pažymėjo Gynybos ministerijos sekretorius spaudai.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (15)