IBM sukūrė šiuolaikinio miesto simuliatorių (Video)  (8)

Korporacija IBM pranešė pristačiusi pirmąjį sumanaus miesto simuliatorių – kompiuterinį žaidimą „CityOne“. Žaidimas suteikia galimybę virtualioje aplinkoje spręsti realistiškas verslo, aplinkosaugos ir logistikos problemas miestuose, sakoma IBM pranešime.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Žaidimo kūrėjai teigia, kad „CityOne“ žaidėjai susidurs su tikrais šiandieninių miestų iššūkiais. Pasak jų, pasaulio miestų populiacija kas savaitę padidėja 1 mln. gyventojų, miestai sunaudoja 75 proc. visos pasaulyje pagaminamos energijos ir išmeta apie 80 proc. visų į atmosferą patenkančių teršalų. Taip pat dėl tiekimo sistemų trūkumų miestai netenka apie 20 proc. visų geriamojo vandens išteklių. Tokie faktai miestų valdymo problemas daro kompleksiškomis ir sunkiai išsprendžiamomis.

Pasak IBM atstovų, žaidimo tikslas yra padėti miestų ir organizacijų vadovams bei paprastiems miestų gyventojams suvokti sumanesnių sistemų svarbą ir panaudojimo galimybes. Žaidimo kūrėjai tikisi, kad sumanesnio miesto modelio išbandymas virtualioje aplinkoje padės šią idėją greičiau įgyvendinti ir tikrovėje.

„CityOne“ žaidėjai turės galimybę išbandyti daugiau nei 100 tikroviškų scenarijų ir kritinių situacijų, kurioms įveikti teks pasitelkti taktinius įgūdžius bei žaidime siūlomas sumanesnio miesto iniciatyvas. Virtualaus miesto vadovai galės išbandyti alternatyvios energijos įsisavinimo, transporto ir vandentiekio valdymo ar bankų bei prekybos tinklų optimizavimo priemones. Tuo pat metu žaidėjams teks planuoti miesto biudžetą bei kitus išteklius.

Kiekviena žaidimo užduotis susijusi su gebėjimu balansuoti tarp miesto finansinių, socialinių ir aplinkosauginių tikslų. Turėdami ribotą biudžetą žaidėjai turės užtikrinti miesto gyventojų gyvenimo kokybę, efektyvų energijos panaudojimą bei paversti miestą draugišku gamtai.

„CityOne“ – ne pirmas IBM pristatytas kompiuterinis žaidimas. Tokie IBM sukurti simuliatoriai kaip „INNOVS“, „RoboCode“ ir „PowerUp“ jau ne vienerius metus sėkmingai naudojami kaip pagalbinės priemonės mokyklose, verslo įmonėse, muziejuose ir konferencijose, teigiama pranešime.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (8)