„Skype“ Kinijoje: uždraustas ar neuždraustas?  (6)

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis pasaulio žiniasklaidoje buvo išplatintas pranešimas, kad Kinija savo teritorijoje uždraudžia „Skype“. Tačiau Bloomberg.com praneša, kad bendrovės atstovė Dženifer Kokin (Jennifer Caukin) netrukus tokią informaciją paneigė: „Skype“ Kinijoje nėra uždraustas“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Gruodžio 30 d. stambiausiose pasaulio ir Lietuvos žiniasklaidos priemonėse buvo pasirodžiusi informacija, kad programa „Skype“ Kinijoje yra paskelbta nelegalia ir Kinija tokiu būdu vis labiau atsiriboja nuo likusio pasaulio. Naujienose buvo skelbiama, kad visi internetiniai telefoniniai skambučiai yra draudžiami, o skambinti leidžiama tik iš dviejų valstybei priklausančių tinklų „China Unicom“ ir „China Telecom“.

„Tikimasi, kad „Skype“ paslaugų nebeliks šalyje“, - cituojamas oficialus Kinijos komunistų partijos leidinys „People’s Daily“. Skaitytojams taip pat primenama, kad Kinijoje yra blokuojami internetiniai puslapiai „Facebook“, „Twitter“ ir „Youtube“, o po vyriausybės spaudimo internetinis portalas „Google“ savo serverius Kinijoje išjungė 2009 metais.

Tačiau dar gruodžio 31 d. bendrovės „Skype“ atstovai paskelbė, kad „Skype“ Kinijoje ir toliau veikia.

„Mūsų klientai Kinijoje „Skype“ paslaugomis ir toliau gali naudotis per „Tom Online“ – pagrindinį mūsų partnerį“ – paskutinę praėjusių metų dieną pareiškė „Skype“ atstovė spaudai Dž.Kokin.

Kinijos Industrijos ir Informacinių Technologijų Ministerija anksčiau, gruodžio 10 d. yra skelbusi, jog šalis ruošiasi kovoti su „nelegaliais internetinių pokalbių paslaugos teikėjais“. Tiesa, šiame pranešime konkrečių bendrovių pavadinimai ar „nelegalumo“ kriterijai nedetalizuojami.

Pekine įkurtos rinkos tyrimų bendrovės „Marbridge Consulting Ltd.“ vykdantysis direktorius Markas Natkinas yra linkęs manyti, kad, ko gero, Kinijos vyriausybė yra nusitaikiusi į smulkesnes vietines bendroves, o ne į stambias tarptautines kompanijas, kokia yra „Skype“.

„Gali būti, kad esminis vyriausybės siekis yra atsikratyti smulkių, mažai žinomų bendrovių, kurias sukontroliuoti sudėtinga, - svarsto M.Natkinas. Visai realu, kad leidimas teikti internetinių pokalbių paslaugas gali būti suteiktas trims „valdiškoms“ telekomunikacijų bendrovėms (China Mobile Ltd., China Telepom Corp. ir China Unicom Hong Kong Ltd.), praneša „The South China Morning Post".

„Nepanašu, kad kinai rezga kažkokias slaptas intrigas „Skype“ atžvilgiu, - tęsia M.Natkinas. – Jei vyriausybė būtų įžvelgusi kokių nors realių grėsmių, „Skype“ ji jau seniai būtų išjungusi.“

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (6)