Programišiai pasauliui kainuoja trilijoną  (3)

Kasmet viso pasaulio kompanijos patiria apie 1 trilijoną dolerių nuostolių dėl nusikaltimų elektroninėje sferoje, susijusių su slaptos informacijos nutekėjimu bei išlaidomis patirtos žalos likvidavimui, rašo „MarketWatch“, cituodamas stambaus antivirusinių programų gamintojo „McAfee“ žodžius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kompanijos dažnai nesiryžta tirti kompiuterinių įsilaužimų, nes bijo viešumo ir išlaidų tyrimui. Viešumas vykdant tokius tyrimus rimtai galėtų pakenkti kompanijos rezultatams bei akcijų vertei, skelbia ataskaitoje „McAfee“.

Kas septinta kompanija iš daugiau nei tūkstančio, aptarnaujamų „McAfee“, nepranešė apie įsilaužimą į kompiuterines sistemas arba apie slaptos informacijos nutekėjimą. Tik 3 iš 10 organizacijų praneša apie duomenų nutekėjimus ar patirtus nuostolius. Be to, 6 iš 10 kompanijų, pranešdamos apie problemą, atsirenka, apie kokios informacijos nutekėjimą galima pranešti viešai, rašoma ataskaitoje.

Netgi kai kurie stambūs ir gerai apsaugoti tarptautiniai konglomeratai gali nukentėti nuo kompiuterinio šnipinėjimo. Vis dažniau vadinamieji „insaideriai“, turintys prieigą prie slaptos informacijos, pasiduoda pagundai atskleisti kompanijų paslaptis už didelius finansinius ar technologinius apdovanojimus.

2010 metų spalį konferencijose „Securing Our eCity“ ir „Digital Primes Consortium“ buvo pirmą kartą paskelbti ir įvertinti kompiuterinio nusikalstamumo duomenys. 2010 metais visame pasaulyje patirtų nuostolių piniginė išraiška – 6 mlrd. dolerių. Pabrėžiama, kad kompiuterinių nusikaltimų rinka, tradiciškai orientuota į mokėjimo kortelių duomenų pardavinėjimą, 2010 metais pakeitė savo veiklos modelį. Dabar rinkoje daug daugiau pasiūlymų nusipirkti konfidencialios informacijos. 2011 metų vasarį programišiams pavyko įsilaužti į uždarą NASDAQ biržos kompiuterių servisą, per kurį emitentai gali keistis konfidencialiais dokumentais, pranešė „The Wall Street Journal“. Tokios tendencijos gerokai padidino potencialių nuostolių apimtis.

NASDAQ birža patvirtino žinią apie įsilaužimą į servisą „Directors Desk“. Šis aptarnauja daugiau nei 10 tūkst. naudotojų iš šimtų viso pasaulio kompanijų. Viena iš įsilaužimo versijų skelbia, kad programišiai norėjo gauti nepublikuotą informaciją, kuri galėjo padėti įgyti pranašumą rinkoje.

Kinų programišiai, „medžiojantys“ komercines paslaptis, įtariami įsilaužimu į Australijos premjerės Julios Gillard kompiuterį, pranešė australų dienraštis „Daily Telegraph“. Įsilaužta buvo ne tik į premjerės darbo kompiuterį, bet ir į dešimtis kitų Australijos valdžios atstovų kompiuterius. Baiminamasi, kad programišiams į rankas galėjo patekti tūkstančiai elektroninių laiškų iš valdžios susirašinėjimų.

Aut. teisės: Ekonomika.lt
Ekonomika.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (3)