Ateityje „iPhone“ nuspręs, ką leisti filmuoti ir fotografuoti, o ko – ne  (16)

Įsivaizduokite: jūs atvykstate į savo mėgstamos grupės koncertą ir norite nufotografuoti ar nufilmuoti atlikėjus atminčiai, taigi išsitraukiate savo „iPhone“, tačiau vaizdo kamera neįsijungia. Mat telefonas žino, kad jūs neturite teisės tai filmuoti.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Ši funkcija gali būti pritaikyta ir kitose situacijose, kur filmavimas ar fotografavimas yra ribojamas. Pvz., muziejuose, kino teatruose ir t. t., praneša Dvice.com. Tokio draudimo prasmė – galimi autorių teisių pažeidimai. Tarkime, koncerto ar filmo įrašas vėliau gali būti nelegaliai platinamas internetu.

Kompanija „Apple“ užregistravo patentą, kuris leistų kovoti su tokiais atvejais. T. y., patentas leistų apsaugoti autorių teises, tačiau kiekvienas vartotojas būtų laikomas potencialiu „piratu“, o ne gerbiamu klientu.

Remiantis patento aprašymu, vietose, kur draudžiama filmuoti ar fotografuoti, būtų įrengti infraraudonųjų (IR) spindulių lazeriai, kurie siųstų specialius signalus. Užfiksavę tokius signalus, „iPhone“ telefonai automatiškai išjungtų vaizdo kamerą.

Ši technologija taip pat galėtų praplėsti vartotojų galimybes: IR spinduliais galėtų būti siunčiama papildoma informacija apie parodą muziejuje ar apžiūrimą paveikslą, taigi išsitraukę telefoną žmonės galėtų sužinoti daugiau apie lankomą objektą. Viskas priklauso tik nuo to, kaip ši technologija bus išnaudota.

Nors patento registracija dar nereiškia, kad ši technologija apskritai bus išnaudota. Tačiau faktas, kad toks patentas egzistuoja, leidžia šį tą įtarti. Bet kuriuo atveju, jei „Apple“ nuspręs riboti vartotojų galimybes, visada bus alternatyvių gamintojų produktų.

Aut. teisės: 15min.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai (16)