Įtartina pora lėktuvo tualete? Siunčiame naikintuvus!  (2)

Įsibauginusi dėl galimų teroro išpuolių per Rugsėjo 11-osios metines JAV visuomenė praėjusią savaitę buvo dar nervingesnė, nei įprasta. Tiesa, šįkart išskirtinis atsargumas mokesčių mokėtojams kainuos dešimtis tūkstančių dolerių.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Praėjusį sekmadienį, kaip paaiškėjo, dėl nesusipratimo į orą buvo pakelti JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-16. Karo lėktuvai buvo nusiųsti lydėti dviejų keleivinių lainerių, kurių keleiviai pranešė apie „įtartiną“ kitų keleivių elgesį.

Kaip praneša JAV spauda, viename iš lėktuvų kažkas pastebėjo, kad vyras ir moteris užsidarė tualete ir ilgai iš jo neišeina, todėl buvo informuotos skrydžio palydovės, šios perdavė grėsmingą žinią pilotams, o šie susisiekė su Šiaurės Amerikos oro erdvės saugumo tarnyba (NORAD).

Kitame laineryje nemalonumų susilaukė tamsaus gymio arabų kilmės moteris, kuri vėliau žurnalistams piktinosi, kad „jos rasės žmonėms, pasirodo, negalima skraidyti lėktuvais rugsėjo 11 dieną“.

Nors lėktuvams nusileidus buvo išsiaiškinta, kad smulkūs incidentai ore yra viso labo įsiaudrinusių amerikiečių fantazijos pasekmės, už šiuos įvykius kai kam teks sumokėti. Tiksliau – išlaidos bus padalytos visiems mokesčių mokėtojams.

Tikslių duomenų apie karinės operacijos išlaidas kol kas nėra, tačiau, „Fox News“ duomenimis, viena naikintuvo F-16 ore praleista valanda karinėms oro pajėgoms atsieina 7569 dolerius, o televizijos CBS duomenimis – 7830 dolerių.

Neskelbiama, kiek laiko keturi koviniai lėktuvai sekmadienį išbuvo ore, bet jei keleivinių lainerių lydėjimui buvo skirta bent po valandą, sąskaita bus apie 30 tūkst. dolerių, o jei pusantros – apie 46 tūkst. dolerių. Prie šių sumų dar reikėtų pridėti išlaidas, susijusias su teisėsaugos pareigūnų darbu aiškinantis situaciją su keleiviais po to, kai lėktuvai nusileido.

Aut. teisės: 15min.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (2)