Europoje populiarėja bekontakčiai mokėjimo terminalai (2)
Daugėja galimybių atsiskaityti nenaudojant grynųjų pinigų, populiariausia tokio atsiskaitymo priemonė Europoje šiuo metu yra vadinamosios bekontaktės atsiskaitymo technologijos, kuriomis naudojantis atsiskaitymas vyksta labai paprastai – prie atsiskaitymo aparato tereikia pridėti kortelę, nereikia vesti PIN kodo. Elektroninių atsiskaitymų sprendimų bendrovės Europoje „Point Transaction Systems” atstovai išplatino pranešimą spaudai, kuriame tvirtina, kad bekontaktės technologijos išpopuliarės ir Baltijos šalyse.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Agris Štikansas atkreipia dėmesį į riziką su kuria galima susidurti naudojantis bekontakčio mokėjimo paslauga: „Naudodamiesi bekontaktėmis kortelėmis, pirkėjai patys turi būti labai atsargūs, nes praradus kortelę ar jos pavogimo atveju piniginiai nuostoliai bus padalinti bankui ir kortelės savininkui.“
„Kalbant apie pačių terminalų saugumą, visa „Point“ grupės POS programinė įranga atitinka PA-DSS standartą, vadinasi, visi rinkoje esantys prietaisai pagal šiai sričiai keliamus pačius aukščiausius saugumo reikalavimus apsaugo kortelių naudotojų informaciją ir informacijos nutekinimui ypač jautrius kortelių autorizavimo duomenis“, – komentuoja „Point“ filialo vadovas Lietuvoje Daivaras Naujokaitis.
Pagrindinė problema, su kuria susiduria didesnė dalis siekiančių įdiegti bekontaktes technologijas yra pirminės investicijos.
„Tenka investuoti į naujas sistemas, infrastruktūrą. Į šį procesą yra įtraukta dauguma rinkos dalyvių, reikia susitarti dėl visiems palankių sąlygų, todėl tai gali užtrukti. Tai – vienas minusų, kuriais pasižymi maža Baltijos šalių rinka, kita vertus, būtent dėl nedidelės rinkos nesunku mokyti žmones naudotis naujovėmis. Todėl vertinant esamus pasiekimus, vis daugiau mažmenininkų ir Baltijos šalyse norės įdiegti bekontakčius mokėjimų terminalus“, – teigia Agris Štikansas.
„Point Transaction Systems“ Didžiosios Britanijos filialas praneša, kad, ruošiantis 2012 metų olimpinėms žaidynėms, bendradarbiaujant su VISA ir „Barclays“ bankais, šie terminalai jau įrengti daugiau negu 20 tūkstančių prekybos vietų.
Bekontaktės technologijos Didžiojoje Britanijoje taip pat jau naudojamos, pavyzdžiui, greito maisto restoranuose „McDonald’s“ ir Londono miesto taksi automobiliuose. Baltijos šalyse bekontakčių technologijų panaudojimo pavyzdžiai yra: elektroninis bilietas Latvijoje ir „Mokipay“ mobiliųjų mokėjimų sistema Lietuvoje.