Prezidentė: žmonės per referendumą dėl atominės elektrinės buvo apgaudinėjami

Komentarai Prisijungti

Viršuje:   Seniausi | Naujausi

Plikas 2013-01-04 16:28
Tai tiesiog elementarus forumo trolis. Siūlyčiau perdaug dėmesio nekreipti.
Aidas 2013-01-05 11:02
Pamąstykit štai kokiu klausimu. Sako, referendumas buvo patariamasis. Man neteko girdėti tokios sąvokos - patariamasis referendumas. LR Konstitucijoje įtvirtinta sąvoka - referendumas. Tai pat pasakyta, kad svarbiausi tautos klausimai sprendžiami referendumu. Ar čia nebus pakišta kiaulė su "patariamuoju referendumu"? Juk tai realus referendumas - tai reiškia, kad nuo šiol vykdant IAE projektą jį bet kurioje stadijoje bet kuris suinteresuotas asmuo galės skųsti LR Konstituciniam teismui ir taip bandyti stabdyti. Va kas gali čia išeiti.
BlueC 2013-01-05 11:48
Konstitucijoje taip, bet yra referendumų įstatymas. Būna patariamieji ir privalomieji, jei neklystu. Patariamasis, tai kaip ir nuomonės paklausimas. Čia yra viena įdomi kliurka sakyčiau, kurią dabartinė dauguma (tada opozicija) išnaudojo. Referendumas patariamasis, todėl nėra imperatyvo kažką daryti. Dabar jie "susėdo už apskrito stalo", kaip mėgsta šitie riteriai pudrinti. O ką paprastai daro prie apsikrito stalo chebrytė? Ogi dalinasi (kortas, dolią-duoklę). Panašu iki kovo užtruks. Pasidalins įtaką projekte, konservatoriams palankius rangovus eleminuos kokiais nors reikalavimais/sertifikatais, kuriuos turės jiems reikiami. Na čia dar nieko, taip jau būna. Klausimas dėl Hitachi. Čia jau priklausys kiek japonai bus "lankstūs". Protinga būtų juos palikt, šiek tiek "išsiderėti" ko nors "naudingo Lietuvos žmonėms" (pvz. kokią nors projekto dalį vykdytų reikiamas rangovas, samdydamas kokias nors mažas, teisingas Lietuvos įmonėles). O tada. Tada daroma akcija - mes peržiūrėjome projektą, išsiderėjome labai palankias sąlygas Lietuvai ir jos žmonėms (savi tai irgi Lietuvos žmonės, negi Zimbabvės) ir dabar, jau pasikeitė sąlygos, todėl reikia naujo referendumo. Ir tada: visokie Žiemeliai ir Balsiai gauna graužti morką (pilna burna negali agituoti prieš AE, tam geriausiai tiktų koks nors sekso/korupcijos/pedofilijos skandaliukas spaudoje), konservatoriai-liberalai nebus prieš, gal tik burnos prieš teisingų įmonių įtraukimą (čia galima pasakyti "patys tokie" ir nutils), o likę jau bus patenkinti ir agituos už, nes prie "apskrito stalo" viskas suderinta. Finale būtų dar nieko blogo - AE pastatytų, japonai pastatytų, kokie 10-15 proc nutekėtų pro šalį, bet nebūtinai čia būtų tiesiog pabrangimas, paprasčiausiai tik srautų perskirstymas. Ir dar, 2015-16 metais galima pradėti kampaniją - koncervai buvo paruošę nenaudingą sutartį, mes išgelbėjom Lietuvą. Nes šiai chebrytei reikia labai kaip nors išgelbėti Lietuvą, nes tas 2008 m. Kirkilo-Šedžiaus benefisas labai į naudą kocervams.
Otto 2013-01-05 21:08
Gal nereikia apsimesti ant TIEK DURNU, kad nežinoti, ką reiškia visuomenės nuomonės apklausa. Jei ruošiesi spekuliuoti žmonių protais, tai siūlau važiuoti į Pažaislį, ar net nežinau, kur, kas gali tamsta patikėti
Aidas 2013-01-05 21:35
Šiaip aš referendumų įstatymo neskaitęs. Tai gal kolega ir teisus. Vis viena čia dar kliurkų per LR KT gali gautis.
Otto 2013-01-05 22:04
http://lt.wikipedia.org/wiki/Referendumas Kai po keliolikos metų ieškosi viki, kas yra lazdynų krūmas, nenustebk, kad ten rasi kokią nors nesąmonę. O ką reiškia VISUOMENĖS APKLAUSA, tai VISI ŽINOME, ir tegu su savo kliurkomis politikai žaidžia kiek tik nori, apsikvailins TIK JIE PATYS. Kam reikia apsimetinėti durniais, jei ir taip aišku, kas ir kaip? Jei tikrai reikia visuomenės nuomonės, tai jūs ją gavote tokią, KOKIOS NUSIPELNĖTE (čia ne tau, Aidai), liaudis melagius pažįsta iš akių. Jei norite palaikymo, tai klokite visas sąlygas, net tas, kurių patys nesuprantate, esu tikras, kad paprasti, jūsų vadinami runkeliai, jas supras ir nubalsuos teisingai.
Aidas 2013-01-06 09:34
LR Referendumo įstatymo 8 str. 2 d.: Geri teisininkai tegul komentuoja. Pagal įstatymo raidę ne toks ir "patariamasis". http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaiesk ... _id=437639 Edit: techniškai nevykusiai sukonstruota norma, sudaranti sąlygas painiavai ir neaiškumams.
Arns 2013-01-06 09:53
buvo svarbesnė nei ką pakomentuoti, kodėl jam pavaldus projektas buvo labai sėkmingai nušvilptas...
Aidas 2013-01-06 09:58
Kadangi dauguma nesame nei geri teisininkai, nei geri ekonomistai, nei geri politikai - tai pasitelkus dabartinės teisės sudėtingumą mus ilgai ir sėkmingai maudys.
lmn 2013-01-06 19:55
Nereikia taip mistifikuoti įstatymų. 78 straipsnis aptaria referendume priimto sprendimo įsigaliojimą.
Aidas 2013-01-06 20:16
Gal kartais turite faktinių duomenų ar paskutiniame referendume dėl AE buvo priimtas sprendimas? Jei taip, tai domintų faktiniai duomenys, kaip jis įsigaliojo.
BlueC 2013-01-07 10:53
Na ir ką? Nepastebėjau kad ir "naujoji" valdžia verstųsi per galvą ir per 1 mėn. pultų įgyvendinti referendumo sprendimo. O tai ir duoda peno pamąstymui. Manau kad formaliai jie "įgyvendins" nutarimą, tačiau po to organizuos projekto pakeitimą, o gal "pakeitimą" ir organizuos naują referendumą. Jame akcentuos kad pradiniame projekte buvo kažkas ne taip, kad koncervatoriai padarė blogai, o tipo dabar jau viskas gerai Lietuvos žmonėms. Ir viskas. Formaliai "vsio zakonno". Nereikia čia pavyzdžių ieškot labai daug. Prisiminkite kaip Airija balsavo, kol priėmė ES konstitucinę sutartį. Nenubalsavo iš karto, davė laiko ir pakartotinai nubalsavo kaip reikia. Kur problema?
Aidas 2013-01-07 11:00
Na va, ir pamatėme valstybės teisinį subrendimą. Esant tokiai situacijai gali įvykti kas tik nori.
okta 2013-01-07 11:46
Visuomet tikėjau, kad Lietuvoje stovės pažangios atominės elektrinės. Tikiu ir dabar, po tokių referendumo rezultatų, kurie tiesiog rodo jog žmonės buvo suklaidinti ir apkvailinti. Kažkiek tikiu, kad žmonės po truputį protingės ir galiausiau supras, kad mokėti ~2mlrd. Lt Rusijai už elektrą ir kurą jai gaminti šiluminėse elektrinėse yra kur kas blogiau nei turėti VAE.
vvv2 2013-01-07 11:58
LaurynasG 2013-01-07 15:26
Sorry, bet nereikia net bandyti kisti tokiu faktu. Tai kas, kad turbina pradeda veikti nuo 1.5m/s? gali pradeti nors ir nuo 0.1m/s, bet kas is to, jei pagaminama galia priklauso nuo vejo greicio pakeltu treciuoju laipsniu. http://www.engineeringtoolbox.com/wind- ... _1214.html http://en.wikipedia.org/wiki/Wind_power Tai reiskia, kad jei maksimali turbinos galia duota ties 10m/s, ties minimaliais 1m/s gusiais bus pagaminta tik viena tukstantoji maksimalios galios. Nemanau, kad tai duotu kokia nors nauda. Taip pat tokia didele priklausomybe nuo vejo greicio nera begaline. Ji pasibaigia ties kiekvienai vejo turbinai budingu greiciu, po kurio net ir didejant vejo greiciui, pagaminamos energijos kiekis nebedideja. Ir galiausiai jei vejas pasiekia aukstesni, nei maksimalu greiti, turbina paprasciausiai issijungia. http://www.mstudioblackboard.tudelft.nl ... _curve.htm
lmn 2013-01-12 03:42
1. AE nepaminėta 2. Laukiam gegužės 15 d.
Aidas 2013-01-12 08:50
Dekingas, lmn.
Kirtiklis 2013-01-12 20:25
Būdamas Užsienio investuotojas spjaučiau į LT ir niekad čia neateičiau. Nes čia viskas kas vyksta politikoj turi garantinį lapelį - 4 metus. Nauja valdžia - bam ir 360 laipsnių posūkis, jokio testinumo. Galima sudaryti planą : 1 metai - ankstesnės vyriausybės niekinimas, ir naikinama viskas ką ji sugalvojo. 2 metai - mažai kas daroma, planai programos ir visa kitka, vizijų pajieškos 3 metai - jau pradedama daryt, organizuot reikalai juda į priekį, bet lėtai ir neefektyviai 4 metai - gerinimasis rinkėjams, skubos tvarka darbų darymas kurių nepadarė per 3 metus ir ruošimasis seimo rinkimams. Ir su kiekvienais metais daug maž tas pats vyksta. Nėra testinumo. Pažvelgus į Estija, net pavydas suima.
Arns 2013-01-12 22:53
Kirtiklis, pavydėti galima kokiai Baltarusijai, kad turi sumanų vadovą, nes jie negali rinktis kas vadovaus. Kadangi valdžia atstovauja mums, ir mes praktiškai galime vos ne visus pareigūnus pakeisti per rinkimus, už betvarkę prisiimti atsakomybe irgi reikia. Tol kol spjaudysisi ant valdžios, nes "ne tuos išrinko", "alkoholikų atstovai", "renkelgalviai", "pensininkai", "pedofilai" ir t.t. Tol ir turėsim SAVUS, o ne savo atstovus. Būtent SAVI ir yra didžiausia problema, kad jie rūpinai ne valstybe, o savo elektroratu. Išrenki kokius liberalus, tai jiems vienodai kas rūpi valstybei, jie savo idėjas įgyvendina (pvz Švietimo reforma. Netiko studentams, skeptiškai žiūrėjo universitetas, konstitucinis teismas ne vieną kartą pareiškė jog "ne pagal įstatymus padaryta", o ne tik kad ministras dirbo kaip dirbęs, bet dar ir pati partija savo programoje įsirašė kaip atliktą sėkmingai darbą...). Išrenki kitus, jie tik ir bando prastumti sau reikalingus dalykus. Taigi, kol rinkėjai per rinkimus nepradės bausti jų nesiklausančių partijų, kol patys tylės po šluota, nes KITI ŽINO GERIAU (tas pats VAE klausimas, statybos iš visos valstybės pinigų, galimos grėsmės ir įsipareigojimai teks piliečiams, bet norima nusiimti atsakomybę, kad išeitu kažką pririšti prie kokios partijos ar veikėjo). Nemenkinkim savęs ir nereikės kalbėti kaip kiti gerai tvarkosi. Nes arba darai tą pats, arba eini pas tuos, kurie už tave padarys (bet ne tau spręsti tada kas ir kaip, kada ir kodėl).