NATO pasirengusi reaguoti į Rusijos ketinimus „perbraižyti Europos sienas“  (23)

NATO Parlamentinė Asamblėja (PA) surengta pačiu laiku, reaguojant į Rusijos ketinimus „perbraižyti valstybių sienas Europoje“. Tai teigia NATO generalinis sekretorius Andersas Fogh’as Rasmussenas (Andersas Fogas Rasmusenas).


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Rusijos veiksmai Ukrainoje mums nesvetingai parodė, kodėl gynyba mums yra svarbi šiandien ir ateityje. Nuo Šaltojo karo pabaigos NATO sunkiai dirbo mėgindama sukurti saugią partnerystę su Rusija, taip pat sukurti saugumo stabilumą euroatlantinėje erdvėje. Dar praėjusių metų pabaigoje mes sutarėme geriau nei bet kada. Bet Rusija parodė, kad gali perbraižyti sienas Europoje, jei prireiks – net ir jėga, ir yra pasirengusi destabilizuoti valstybes, siekiančias savų geopolitinių tikslų“, – sakė A. F. Rasmussenas penktadienį Vilniuje vykstančioje NATO PA.

Anot jo, NATO imasi veiksmų stiprindama kolektyvinę gynybą – jau kitą savaitę NATO gynybos ministrai rinksis aptarti, kaip būtų galima tai padaryti.

Anot NATO vadovo, „jau turime daugiau lėktuvų ore, laivų jūroje, daugiau pratybų“, o kitą savaitę su gynybos ministrais bus aptartas ir pasirengimo veiksmų planas ruošiantis NATO viršūnių susitikimui rugsėjį.

Į susitikimo darbotvarkę, anot jo, bus įtraukta ir gynybos planų apžvalga, scenarijai, taip pat mūsų pratybų tvarkaraščiai, papildomų pajėgų dislokavimas.

„Šios priemonės yra išskirtinai gynybinės, nukreiptos prieš bet kokią grėsmę. Jos gerbia tarptautinius įsipareigojimus, jos rodo, kad esame pasirengę daryti tai, ką reikia, tol, kol to reikės. Taip pat kad esame pasirengę ginti bet kurią Aljanso dalį“, – sakė A. F. Rasmussenas.

Penktadienį prasidėjusiame renginyje iš viso dalyvauja per 600 dalyvių – parlamentarų iš 28 NATO valstybių narių, NATO PA asocijuotų narių, regioninių partnerių, delegacijų iš Europos Parlamento, įvairių tarptautinių organizacijų atstovų.

Aut. teisės: alfa.lt
(51)
(14)
(37)

Komentarai (23)