Vilniuje planuojami 79 elektromobilių dalijimosi punktai  (1)

Per artimiausius 10 metų Vilniuje planuojama įdiegti ir išplėsti kompleksinio parkavimo aikštelių bei dalijimosi elektromobiliais (car sharing) sistemą. Naujose aikštelėse galima bus palikti savo automobilį ir kelionę tęsti elektromobiliu, paprastu ar elektriniu dviračiu, ar viešuoju transportu. Taip pat išsinuomavus elektromobilį vienoje aikštelėje ir pasiekus kelionės tikslą, jį galima bus palikti kitoje kompleksinio parkavimo aikštelėje.


„Vienas tokios sistemos automobilis pakeistų 12 privačių automobilių. Planuojame, kad elektrinių automobilių nuomos sistema bus integruota į miesto transporto sistemą. Šitaip bus išspręsta parkavimo problema miesto centre ir senamiestyje, sumažintas neigiamas privataus transporto poveikis aplinkai“, - pasakojo Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Planuojama, kad tokie punktai atsiras prie jau šiuo metu esamų elektromobilių įkrovimo stotelių, esamų automobilių keitimosi, bei planuojamų automobilių keitimosi punktų vietoje.

10 tokių aikštelių atsiras šalia dabartinių elektromobilių įkrovimo stotelių. Dar 22 aikštelės atsiras esamų automobilių keitimosi punktuose, 25 visiškai naujos aikštelės yra planuojamos įvairiuose sostinės vietose, prie judrių gatvių, miegamuosiuose rajonuose ir 22 sostinės vietose bus įkurtos kombinuotų kelionių automobilių aikštelės su elektromobilių keitimosi punktais.

Statistikos duomenimis, vis daugiau lietuvių renkasi gamtą tausojančius automobilius. Jeigu 2010 metais Lietuvoje buvo registruoti vos 9 hibridiniai (varomi tradiciniu kuru arba elektra) automobiliai, tai jau po dvejų metų tokių automobilių skaičius padidėjo 150 kartų, iki 1387 automobilių.

Šiuo metu elektromobilių įkrovimo stotelės yra:

1. Rinktinės g. 2, prie Energetikos ir technikos muziejaus;

2. Ozo-Kernavės g. sankryža. PC Ozas;

3. Gedimino pr. 17 Susisiekimo ministerija;

4. Dariaus ir Girėno - Tūkstantmečio g. sankryža. UAB „TRansmitto“ įkrovimo stotelė;

5. Molėtų pl. – Dvariškių g. sankryža. UAB „Arginta“ įkrovimo aikštelė6. Lelevelio

6. Greito įkrovimo (mode 4) stotelė prie Žemės ūkio ministerijos;

7. Lakūnų 24. Šiaurės miestelis (220v elektros tinklas) VIANOR padangų tinklas;

8. Kauno –Švitrigailos sankryžos zona. (220v elektros tinklas) VIANOR padangų tinklas;

9. Savanorių 139 a. (220v elektros tinklas) VIANOR padangų tinklas;

10. Laisvės pr. 1. privati „Fakto“ autocentro įkrovimo.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(2)
(0)
(2)

Komentarai (1)