Būk gudresnis už kitus: kaip pačiam kontroliuoti „Google“  (1)

Jokia paslaptis, kad „Google“ apie naudotojus žino begalę dalykų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šis technologijų gigantas renka įvairiausius su naudotojais susijusius duomenis, įskaitant ieškos istoriją, informaciją apie buvimo vietą, balsu vykdomas užklausas, nes tokia informacija padeda tobulinti teikiamas paslaugas ir parinkti tinkamą reklamą, rašoma „Tech Insider“.

Galbūt nustebsite, tačiau sistemos naudotojai gali palyginti nesunkiai išsiaiškinti, kokie jų duomenys saugomi „Google“.

Visos „Android“ telefonu vykdomos garso komandos yra įrašomos, todėl jas lengva rasti ir vėl paleisti pasirinkus „Google“ veiklos nuostatų parinktį. Tą patį gali padaryti ir „Google“ programėlės naudotojai „iPhone“ telefone. Žinoma, tai ne vienintelis nuostabą keliantis dalykas, kurį suprasite nagrinėdami savo „Google“ paskyros nuostatas.

Palyginti neseniai „Google“ sukūrė telkinį, pavadinimu „Mano paskyra“, kuriame iš karto matyti „Google“ renkama informacija. Be to, čia galima pakeisti savo nuostatas.

Net jei manote, kad savo privatumu rūpinatės nepriekaištingai, kartkartėmis verta peržvelgti savo nuostatas ir įsitikinti, kad bendrinate tik tai, ką norite.

Toliau pateikta keletas patarimų, kuriais vadovaudamiesi galėsite išsiaiškinti, kokią informaciją „Google“ kaupia, taip pat pakoreguoti „Google“ vykdomo stebėjimo nuostatas:

Peržiūrėkite visus duomenis apie žiniatinklio ir programėlių naudojimą

Nesvarbu, ar ieškote informacijos kompiuteryje arba išmaniajame telefone paleidę naršyklę „Chrome“, ar naudodami kurią nors kitą „Google“ programėlę, pvz., „Žemėlapiai“ arba „Dabar“, „Google“ nuolat stebi jūsų veiklą, kad pagal gautą informaciją galėtų sukurti būtent jūsų poreikius atitinkančių funkcijų.

Žiniatinklyje ir naudojant programėles atliekami veiksmai, pvz., ieškos užklausos ir žemėlapių naudojimas, stebimi pagal numatytąsias nuostatas, nes tai yra su „Google“ paskyra susijusi veikla.

Norėdami peržiūrėti šią informaciją, pasirinkite „Mano paskyra“, o tada srityje „Asmeninė informacija ir privatumas“ pasirinkite „Veiklos valdikliai“. Šioje srityje galima įjungti ir išjungti ieškos bei naršymo stebėjimą.

Norėdami išsiaiškinti, kokią informaciją „Google“ renka, spustelėkite „Valdyti mano veiklą“. Čia bus pateikti dažniausiai naršant lankomi tinklalapiai, nurodyta, kokius įrenginius naudodami lankėtės konkrečiose svetainėse, be to, čia galima panaikinti nepageidaujamą informaciją apie kurią nors veiklą.

Jei norite panaikinti visą informaciją apie veiklą, spustelėkite meniu simbolį, pasirinkite naikinimo piktogramą, o tada – „Išsamiau“.

Daugiau informacijos apie kompiuteriu arba mobiliuoju įrenginiu vykdomos ieškos istorijos naikinimą rasite labai naudingame „Google“ palaikymo puslapyje.

Išsiaiškinkite, ar šiuo metu bendrinate buvimo vietos informaciją

Jei „Google“ leisite, jums naudojant išmanųjį telefoną, bus stebima, kur esate. Jei norite išsiaiškinti, ar bendrinate šią informaciją, pasirinkite „Veiklos valdikliai“, tada spustelėkite „Valdyti veiklą“ ir peržiūrėkite konkrečias išsaugotas vietas.

Paleiskite naudojant garso ir balso funkcijas

„Google“ pateiktas užklausas „Google“ saugo garso įrašus, sukuriamus, kai komandas inicijuojate balsu. Bet taip yra tik tada, jei šį funkcija specialiai įjungta – pagal numatytąsias nuostatas ji išjungta.

Visada, kai ištarsite „Ok Google“ arba paliesite mikrofono piktogramą, „Google“ išsaugos garso įrašą. Jei norite išklausyti visas kada nors vykdytas komandas arba ieškos balsu užklausas, pasirinkite „Veiklos valdikliai, o tada – „Valyti veiklą“.

Daugiau informacijos apie „Google“ saugomus garso įrašus rasite apsilankę „Google“ palaikymo puslapyje.

Peržiūrėkite, ką darėte naudodami „YouTube“

„Google“ žymi „YouTube“ ieškomą turinį ir peržiūrimus vaizdo įrašus. Su šia funkcija susijusias nuostatas, kaip ir kitas, galima pakeisti pasirinkus „Veiklos valdikliai“.

Galite išsiaiškinti, kurią dieną ir valandą ieškojote tam tikro turinio ar peržiūrėjote konkrečius vaizdo įrašus, tai pat kokį įrenginį tada naudojote.

Ieškos užklausų ir peržiūrėtų vaizdo įrašų sąrašus galima redaguoti. Juos galima ir naikinti. Norint panaikinti visą turinį, reikia atlikti tokius pat veiksmus, kaip naikinant žiniatinklio ir programėlių naudojimo duomenis.

Taip pat verta paminėti, kad „Google“ siūlo privatumo patikros funkciją. Ją naudojant pateikiamos išsamios parinktys, pagal kurias galima įsitikinti, kad tikrai bendrinate tik tai, ką norite. Ši funkcija taip pat padeda užtikrinti saugos ir reklamos teikimo nuostatų naujumą.

Jei reikia daugiau informacijos apie tai, kaip „Google“ naudoja jūsų duomenis, apsilankykite „Google“ privatumo puslapyje.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(8)
(1)
(7)

Komentarai (1)