Vairuotoją šokiravo alkotesteris: blaivų apkaltino sunkiu girtumu  (2)

Trečiadienį Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Latvijos ir Švedijos kelių policininkai mūsų šalies keliuose tikrino vairuotojų blaivumą, dokumentus, poilsio režimą, automobilių techninę būklę.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Europoje dienos be žuvusiųjų kelyje proga visoje Lietuvoje vyksta intensyvūs reidai. Tačiau vairuotojų patikrinimas prie Marijampolės pasisuko netikėta linkme. Beveik keturiasdešimt metų vairuotoju dirbantis marijampolietis ilgai prisimins šį policijos reidą. Blaivų vyrą pribloškė alkoholio matuoklis, parodęs sunkų girtumą.

Blaivus įpūtė pustrečios promilės

Keli pareigūnų ekipažai nuo ankstyvo ryto dirbo magistralėje „Via Baltica“ Kalvarijos apylinkėse.

Policininkai į stovėjimo aikštelę vieną po kito nukreipinėjo sunkvežimius bei mikroautobusus. Runkelius gabenantis 58 metų Jonas, neįtardamas, koks nemalonus nuotykis jo laukia, ramiai pasuko į pareigūno nurodytą vietą.

Marijampolietis be streso papūtė į alkoholio matuoklį ir po akimirkos apstulbo. Prietaiso ekrane švietė skaičiai 2,53. Tai reiškė, jog vairuotojas yra sunkiai apgirtęs.

„37 metus dirbu vairuotoju be jokių nuobaudų. Iš kur tos promilės? Jau savaitę net alaus negėriau. Negi nuo vakar vakare valgytų lašinių? Aš ne vieną, o abi rankas ant širdies pridėjęs galiu prisiekti, jog nesu girtas“, – ir juokėsi, ir glumo runkelius iš laukų vežantis marijampolietis.

Jis baiminosi, jog per šį nesusipratimą gali prarasti vairuotojo pažymėjimą.

Parodė nulius

Šalia jo esantys žmonės aiškiai matė, jog vyriškio judesiai koordinuoti, nuo jo nesklinda net menkiausias alkoholio kvapas, nors promilės bylojo apie sunkų girtumą.

Po penkiolikos minučių policijos pareigūnai Jonui leido pūsti dar kartą. Šį sykį alkoholio prietaise įsižiebė „Trikdžiai“.

Trečią kartą vairuotojas į prietaisą pūtė iš visų jėgų, – Jonas nuoširdžiai norėjo įrodyti, jog nėra nei apgirtęs, nei pagiringas. Laukti atsakymo reikėjo tik akimirką, tačiau ji Jonui kainavo nervų.

Vyras svarstė, jog, ko gero, teks važiuoti į ligoninę. Galop prietaise pasirodė užrašas „0,00“.

Jonas lengviau atsiduso. Vos ne pusvalandį sugaišusiam vairuotojui buvo leista vykti toliau. Policijos pareigūnai teigė, jog alkoholio matuoklio patikra buvo atlikta prieš mėnesį.

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
Autoriai: Loreta Juodzevičienė
(36)
(4)
(32)

Komentarai (2)