Pietų Korėja turi ginklą pačiam Kim Jong-unui sudeginti, bet tikisi, kad jo panaudoti neprireiks  ()

Šiaurės Korėja nesiklauso tarptautinės bendruomenės ir toliau bando savo balistines raketas, galinčias nešti branduolinį užtaisą. Ši šalis anksčiau buvo stipriai nuvertinta, bet dabar, atrodo, jau kelia rimtą grėsmę. Pietų Korėja nenori karo, tačiau jam privalo ruoštis. Jos arsenale – „Hyunmoo-II“ raketa, kuri gali atnešti mirtį pačiam Kim Jong-unui.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Šiaurės Korėja šią savaitę pasielgė itin agresyviai, kuomet virš šiaurės Japonijos pasiuntė vieną iš savo vidutinio nuotolio balistinių raketų. Tarptautinei bendruomenei darosi aišku, kad ši valstybė savo agresyvių užmačių atsisakyti neketina. Nepadeda ir tai, kad Jong-unas šį bandymą pavadino „preliudija prieš Guamą“, nors dabar jau abejojama, kad Šiaurės Korėja ryžtųsi tokiam savižudiškam žingsniui. Visgi, labiausiai karo nenori jos pietinė kaimynė, tačiau ji pačiam Jong-unui turi paruošusi dovanų.

Pietų Korėja pagal tarptautinius susitarimus pasikliauja JAV raketomis ir branduoline ginkluote – taip tiesiog saugiau. Tačiau technologiškai labai stipri valstybė galėtų greitai pasigaminti itin pažangių raketų, jei tik kiltų toks poreikis. Kol jo nėra, gaminamos tik mažesnės vidutinio nuotolio raketos. Viena iš jų – „Hyunmoo-II“, kuri tarsi snaiperio paleista kulka gali pašalinti ir patį Kim Jong-uną.

Neseniai išplatintas „Hyunmoo-II“ bandymas parodė, kaip ši raketa gali prasiskverbti pro kelis metrus žemių ir sunaikinti stipriai įtvirtintą bunkerį. Tokį, kokiame slėptųsi ir pats Šiaurės Korėjos lyderis. Aišku, patys tvirčiausi bunkeriai, paslėpti ne po keliais, o po keliolika metrų žemių ir betono, greičiausiai išgyventų, tačiau „Hyunmoo-II“ padarytų žalos ir tarsi pažymėtų bunkerio vietą kitiems ginklams.

Tiesa, yra viena problema. „Hyunmoo-II“ raketos nuotolis siekia vos 800 km – Šiaurės Korėjos karinė vadovybė karo metu slėptųsi kur nors atokiau nuo Pietų Korėjos sienos. Kita vertus, Korėjos pusiasalį galima pasiekti jūra, o „Hyunmoo-II“ gali būti paleista ir iš laivo. Ši raketa dažnai lyginama su snaiperio paleista kulka – nors didžiulis sprogimas nebūtų sukeltas, nebūtų sunaikintas miestas ar net aplinkiniai pastatai, ji gali tiksliai suduoti smūgį ten, kur labiausiai reikia.

Štai kaip atrodo „Hyunmoo-II“ veikimas

Šiaurės Korėja dar turi galimybių sušvelninti savo retoriką ir sugrįžti prie derybų stalo – ši galimybė dar nėra prarasta. Tačiau Kim Jong-unas savo šalį tempia vis toliau į pražūtį kare, kurio jo šalis tiesiog negali laimėti. Jei paskutinis raketos bandymas būtų nesėkmingas ir ji būtų nukritusi kur nors Japonijoje, greičiausiai karas jau būtų prasidėjęs.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(46)
(5)
(41)

Komentarai ()