Kas būtų nutikę, jei Šiaurės Korėjos raketa būtų pataikiusi į Japoniją? Juk taip galėjo nutikti ir netyčia!  (8)

Ekspertų teigimu, jeigu Šiaurės Korėjos paleista raketa būtų iš tiesų nukritusi Japonijos teritorijoje, Donaldas Trumpas būtų priverstas, dėl galiojančių saugumo sutarčių, nedelsiant suduoti smūgį – ir taip galimai įsivelti į pasaulinį karą, rašoma „The Independent“.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Japonija yra ilgalaikė NATO partnerė, todėl aljanso narės turėtų reaguoti į išpuolius prieš ją. Tokijas paskelbtų karą Pchenjanui nepaisant to, ar Kim Jong Uno planuose buvo paleisti raketą į žemyninę Japonijos dalį, ar tai tebūtų fatališka klaida.

JAV greičiausiai surengtų kontrataką, kurios metu galimai būtų panaudotas branduolinis ginklas ar kitoks tikslinis smūgis. Ekspertai baiminasi, kad tai reikštų naujo pasaulinio karo pradžią, nes Kinija gali įsitraukti į konfliktą Šiaurės Korėjos pusėje.

Japonija būtų buvusi priversta skelbti karą

Nerimas dėl globalaus karo išaugo po to, kai Pchenjanas paleido raketą (numanomai „Hwasong-12“), kuri nukrito vandenyse šalia Japonijos šiaurinės Hokaido salos. Kim Jong Unas paleido vidutinio nuotolio raketą nepaisant JAV perspėjimų, kad Šiaurės Korėja pajus „ugnį ir įniršį“ jeigu ši šalis dar paleis raketas į Japonijos pusę.

„Tai labai rimta. Daugelis karų prasideda netyčia, ne iš anksto suplanavus, o jeigu šios raketos būtų nukritusios ant Japonijos, šį rytą neabejotinai pabustume kare“, – leidiniui pasakojo profesorius Anthony Gleesas, Bekingemo universiteto saugumo ekspertas.

„Aš manau, kad Japonija būtų priversta skelbti karą Šiaurės Korėjai. Tai būtų suvokiama, kaip Japonijos puolimas. Japonija yra NATO partnerė. Įsipareigojimai yra privalomi, tai nėra pasirinkimo klausimas. Mes žinome, kad JAV yra Japonijos saugumo garantas. Net jeigu atsako metu būtų panaudota konvencinė ginkluotė, tai išsivystytų labai greitai“, – pasakojo A. Gleesas.

Pasak eksperto, tai buvo neapgalvotas, pavojingas Šiaurės Korėjos žingsnis, o pasaulis gali džiaugtis, kad šio išpuolio metu niekas Japonijoje nežuvo.

Šiaurės Korėja rodo savo galią

Vašingtone įsikūrusio „Amerikos progreso centro“ analitikas Adamas Mountas pareiškė CNN, kad Šiaurės Korėja paleido raketą siekiant įrodyti, kad režimas yra pajėgus atlaikyti bet kokį JAV spaudimą.

„Jie peržengia liniją po linijos siekiant įrodyti, kad šioje naujoje realybėje jūs turite tai pripažinti ir žiūrėti į mus kitaip, – aiškino A. Muontas. – Aš manau, kad tai yra gana aiškus signalas, kad jie daugiau nesiruošia paklusti JAV“.

Japonijos premjeras Shinzo Abe išpuolį pavadino „precedento neturinčia ir siaubinga grėsme“ šalies saugumui. Po 40 minučių pokalbio telefonu abiejų šalių lyderiai sutarė sušaukti JT Saugumo Tarybos posėdį, kuriame būtų galima aptarti situaciją.

Paleista raketa buvo trečioji praskridusi virš Japonijos teritorijos. Pirmąją Šiaurės Korėja paleido 1998 metais, o antroji buvo paleista 2009, nors tuomet Pchenjanas teigė, kad tai buvo „palydovai“.

Aut. teisės: TV3
TV3
(24)
(1)
(23)

Komentarai (8)