Kodėl ne visi telefonai su „Android“ turi lietuvių kalbą ir ar galima ją pridėti?  ()

Populiariausia išmaniųjų telefonų operacinė sistema „Android“ palaiko daugiau nei 100 įvairiausių kalbų. Tačiau ne retai tenka susidurti su tuo, jog mūsų įsigytas įrenginys neturi lietuvių ar kokios kitos kalbos. Visai neseniai mums taip nutiko su „Neffos X1 Lite“ telefonu.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip jau technologijos.lt rašė, nors išmanusis telefonas „Neffos X1 Lite“ veikia su „Android 7.0“ operacine sistema, kuri palaiko ir lietuvių kalbą, tačiau mums jos aktyvuoti nepavyko. Kodėl gamintojai ganėtinai dažnai „išjungia“ vieną ar kitą kalbą savo išmaniajame telefone arba kodėl kartais galima pasirinkti vos iš kelių kalbų ir ką daryti jeigu turite tokį telefoną?

Kalbų nerasime dėl netinkamo regiono ar nepritaikymo mūsų rinkai

„Android“ operacinė sistema yra itin plačiai naudojama, o dauguma gamintojų ją bent jau minimaliai koreguoja pagal savo ir savo pirkėjų poreikius. Būtent dėl šių priežasčių retai kada rasime išmanųjį telefoną, kuriame būtų galima pasirinkti iš visų sistemos palaikomų kalbų.

Dažniausiai gamintojai pasirenka paslėpti tas kalbas, kurios jų manymu nebus naudingos ir reikalingos, o tam gali būti ne viena priežastis. Jeigu įsigysime išmanųjį telefoną, kuris, pavyzdžiui, skirtas Kinijos rinkai – dažniausiai jame rasime tik kinų ir anglų kalbas. Tokių įrenginių nėra itin daug, tačiau kai kurios kompanijos kartais pristato prietaisus, kurie skirti tik vietiniai rinkai. Tiesa, dėl susidomėjimo iš kitų regionų – jie dažniausiai vis tiek pasiekia ir kitų šalių rinkas.

Yra tokių gamintojų, kurie stengiasi neapkrauti savo pirkėjų nereikalingomis funkcijomis ar aplikacijomis, o dėl to ne retai nukenčia ir tie, kurie renkasi naudotis įrenginiu savo gimtąja kalba. Kaip bebūtų, tačiau Lietuvos rinka negali prilygti Kinijos ar anglakalbės auditorijos rinkoms, todėl natūralu, jog mūsų gimtoji kalba dažnai būna tiesiog „paslėpta“.

O tai kur dingsta visos tos „Android“ kalbos?

Nors „Android“ ir palaiko daugybę kalbų, tačiau, kaip jau išsiaiškinome, dažnai kai kurios, o gal net ir dauguma tampa nepasiekiamomis. Tikriausiai dauguma kyla klausimas kur jos dingsta ir ar galima jas atstatyti. Pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog „Android“ nėra tokia operacinė sistema kaip „Windows“. Tai reiškia, jog negalime tiesiog parsisiųsti ir įsidiegti norimą kalbos paketą.

Jeigu Jūsų išmaniajame telefone nėra vienos ar kitos kalbos – vadinasi gamintojas nusprendė tą kalbą tiesiog „paslėpti“. Tai padaryti išties yra itin nesudėtinga, tereikia atlikti keletą programinių pakitimų sistemos failuose, tačiau paprastam vartotojui to padaryti itin paprastai nepavyks. Tikriausiai niekam ne paslaptis, jog norint modifikuoti sistemos failus – dažniausiai telefoną reikia „rootinti“, o tai nėra rekomenduojama neišmanančiam naudotui, be to,  rizikuojama prarasti garantinį aptarnavimą. 

Žinoma, „Play Store“ parduotuvėje galima rasti ne vieną programėlę, kuri gali pasiūlyti ir be galimybės prieiti prie sisteminių failų naudotis telefonu Jums suprantama kalba. Viena populiariausių tokių aplikacijų būtų „More Locale 2“, tačiau ir pastaroji dažniausiai prašo, jog Jūsų telefonas būtų „rootintas“.

Tačiau net ir tuo atveju, jei telefone neišjungta lietuvių kalba, vertėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog dažnai gamintojas savo telefone siūlo „papildomų“ funkcijų ar daugiau nustatymų, kurie dažniausiai būna tik anglų kalba. Jeigu Jūs nusipirkote telefoną, kuris turi lietuvių kalbą, tačiau dalis nustatymų yra angliškai – žinokite tai, jog tų nustatymų Jums išversti, deja, bet nepavyks. Jie yra specialiai pridėti gamintojo ir dažniausiai neturi papildomo vertimo į mažiau populiarias kalbas.

Išvados

Iš viso to, kas parašyta, galima padaryti kelias išvadas:

  1. Nesvarbu, kad originali „Android“ turi lietuvių kalbą - kai kuriuose telefonuose su „Android“ lietuvių kalbos gali tiesiog nebūti. Vienintelis būdas išvengti tokio nemalonaus siurprizo - pasitikslinti gamintojo pateikiamose specifikacijose, kokios kalbos yra paliktos, o jei specifikacijose nerašoma, visada klausti pardavėjo. 
  2. Paprastai tikimasi, kad jei „Android“ telefonas perkamas Lietuvoje, jis būtinai turės lietuvių kalbą, o perkant užsienyje - neturės. Deja, tai nėra tiesa ir tai puikiai parodo Lietuvoje pardavinėjamas išmanusis „Neffos X1 Lite“ telefonas - jis neturi lietuvių kalbos.  O štai pavyzdžiui Kinijoje parduodamas „Vernee Apollo Lite“ turi lietuvių kalbą. Bet gali būti ir atvirkščiai ir tai visiškai nepriklauso nuo pardavimo vietos, o tik nuo konkretaus modelio. 
  3. Jeigu nusipirkote „Android“ telefoną be lietuvių kalbos, jokiais paprastais ir legaliais būdais jos ten neįdiegsite - reikės arba telefoną „rootinti“, arba diegti „custom ROM“. Visais atvejais tai rizikingi ir nerekomenduotini veiksmai. 
Aut. teisės: Technologijos.lt
Autoriai: Lukas Snarskis
(36)
(9)
(27)

Komentarai ()