Ką reiškia ženklas „+“ ant automobilių lempučių? Retas kuris žino kaip yra iš tikrųjų (13)
Vairuotojai, rinkdamiesi naujas lemputes, dažniausiai dėmesį kreipia į jų kainą, žadamą naudojimo laiką ir tai, ar jas sudėtinga pasikeisti.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Bet pasak „Philips“ rinkodaros vadovo Centrinėje Europoje Piotro Wajszczyko, net ir paprastas halogenines lemputes reikėtų rinktis pagal tokius faktorius kaip gyvenamoji vieta, kokius atstumus tenka kasdien nuvažiuoti. Apšvietimas gali tapti ir automobilio stiliaus detalė.
„Važinėjantiems ilgas distancijas gerai apšviestais keliais, pavyzdžiui, maršrutu Vilnius–Kaunas, rekomenduojama rinktis lemputes, kurių gamintojai žada kuo ilgesnį tarnavimo laiką. Įprastai tokios lemputės tarnauja ilgiau, nes nebūna labai ryškios.
Jau galima rasti netgi tokių lempučių, kurios veikia mažiausiai 1500 val., su jomis miesto gatvėmis galima įveikti apie 80 tūkst. km“, – teigė jis.
Ką reiškia pliusas?
P. Wajszczykas atkreipė dėmesį, kad gyvenantys užmiestyje dažnai susiduria su kelionę automobiliu apsunkinančiomis kliūtimis, ypač tamsios paros metu: neasfaltuoti, duobėti keliai, neapšviestos gatvės, o jeigu dar kelią supa miškai, tenka akylai stebėti, ar kelio neketina kirsti laukiniai žvėrys.
Tokiu atveju rekomenduojama rinktis automobilio lemputes, kurios apšviečia kuo didesnį atstumą, kad būtų kuo daugiau laiko sureaguoti į kliūtis ir turėti ilgesnį stabdymo kelią.
„Tokių lempučių reikėtų ieškoti, atkreipiant dėmesį į ant pakuotes nurodytus parametrus, pavyzdžiui, +80%, +130% ir pan. Toks procentinis žymėjimas reiškia, kiek jos ryškesnės nei įstatymuose numatyta minimali riba“, – pasakojo jis.
Dalis vairuotojų galvoja, kad šis „+“ ženklas reiškia ilgesnę tarnavimo trukmę, bet jie labai klysta.
Tokių lempučių tarnavimo laikas dažniausiai yra kone dvigubai trumpesnis nei tokių pačių, tik skleidžiančių blankesnę šviesą.
Populiariausios – halogeninės
Lempučių įvairovę rinkoje lėmė ne tik skirtingos žmonių gyvenamosios sąlygos, vairavimo sąlygos, poreikiai, tačiau ir stilius.
1991 m. kino teatruose naudojama ksenoninių lempučių technologija su galingu šviesos paskirstymu projektoriuose buvo pritaikyta naudojimui automobilių gamyboje, ypač išpopuliarėjo LED lemputės, pasižyminčios stilingu apšvietimu ir mažu energijos sunaudojimu.
Nors rinkoje siūloma daug skirtingų variantų, visgi halogeninės, anot ekspertų, išlieka populiariausios.
Dabar rinkoje jau galima rasti ir tokių lempučių, kurios turi melsvą, geltoną, žalią, violetinį ir pan. atspalvį. Šios lemputės atitinka įstatyme numatytus reikalavimus: tokios lemputės vis tiek apšviečia aplinką balta spalva, nepaisant koks atspalvis matomas žibintuose.
Automobilio lemputės, anot P. Wajszczyko, yra viena iš svarbiausių automobilių detalių, turinčių įtakos saugioms kelionėms, todėl gyventojai rinkdamiesi lemputes turėtų apgalvoti, kaip dažnai, kur ir kokiomis sąlygomis jie važinėja.
„Taip pat ir serviso darbuotojai turėtų nepamiršti, kad keičiant klientų automobilių lemputes, reikėtų atsižvelgti, kaip tas automobilis yra naudojimas: gal klientas reguliariai vyksta į komandiruotes, o gal jo kasdienės kelionės automobiliu apsiriboja miesto ribose. Žinant tai, galima geriausiai pritaikyti automobilio lemputes ir vairuoti ilgai nesirūpinant keičiamomis lemputėmis, saugiai bei stilingai“, – aiškino jis.