„Facebook“ ir „Instagram“ skelbia dar negirdėtas naujoves: „Tai ginklavimosi varžybos; mes amžinai stengsimės būti savo priešininkų priekyje“  ()

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas paskelbė, kad netrukus didžiausiame pasaulio socialiniame tinkle bus nauja pasimatymų tarnyba.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Tai bus skirta realių, ilgalaikių santykių kūrimui, ne vien tik nereikšmingiems santykiams“, – sakė M. Zuckerbergas, pristatydamas planus metinėje „Facebook“ vystytojų konferencijoje.

Pasak M. Zuckerbergo, nauja pasimatymų tarnyba nuo pat pradžių buvo kuriama turint omenyje privatumą ir saugumą. Socialiniam tinklui pastaruoju metu smarkiai pakenkė pranešimai apie masinius pažeidimus, susijusius su dešimčių milijonų jo vartotojų asmeniniais duomenimis.

„Žmonės jau naudojasi „Facebook“, kad susipažintų su naujais žmonėmis, ir norime, kad ši patirtis būtų geresnė“, – sakoma Kalifornijoje įsikūrusios socialinių tinklų milžinės pareiškime.

„Žmonės galės sukurti pasimatymų paskyrą atskirai nuo savo „Facebook“ paskyros. Potencialūs partneriai bus rekomenduojami remiantis pageidaujamų pažinčių nustatymais, bendrais dalykais ir bendrais draugais“, – nurodoma pareiškime.

Sukūręs atskirą ir privačią pažinčių paskyrą, vartotojas galės tikrinti grupes ar įvykius savo gyvenamojoje vietoje, taip pat kitų šios sistemos „Facebook“ vartotojų profilius.

Pristatydamas naują produktą M. Zuckerbergas pabrėžė, kad trečdalis santuokomis pasibaigiančių santykių Jungtinėse Valstijose prasideda internete ir kad maždaug 200 mln. žmonių feisbuke nurodo neturintys poros.

„Facebook“ vystytojų konferencija buvo surengta kilus pasauliniam skandalui dėl masinio asmeninių duomenų rinkimo ir jų nederamo perdavimo Didžiosios Britanijos duomenų analizės įmonei „Cambridge Analytica“, bendradarbiavusiai su JAV prezidento Donaldo Trumpo 2016 metų rinkimų kampanija.

„Mums reikia užtikrinti, kad tai daugiau niekada nepasikartotų“, – konferencijos dalyviams, tarp kurių buvo daug programinės įrangos vystytojų, sakė M. Zuckerbergas ir pabrėžė, kad jo kompanija įsipareigojusi stiprinti privatumo apsaugą.

„Facebook“ pripažino, kad galėjo būti nederamai perduoti iki 87 mln. jo vartotojų asmeniniai duomenys. M. Zuckerbergas dėl šio skandalo praėjusį mėnesį buvo intensyviai klausinėjamas JAV Kongrese.

„Aiški istorija“

„Facebook“ paskelbė apie su tuo susijusią būsimą funkciją „Clear History“ („Aiški istorija“), kuri sudarys sąlygas vartotojams matyti, kurios programėlės ir svetainės siuntė tinklui informacijos, ištrinti šiuos duomenis iš savo paskyrų ir neleisti feisbukui jų saugoti.

Socialinis tinklas jau ėmėsi veiksmų apriboti duomenų, kuriais jis dalijasi su trečiųjų šalių programomis, kiekį ir planuoja tolesnius veiksmus, kad nepasikartotų „Cambridge Analytica“ skandalas, sakė M. Zuckerbergas.

Pasak jo, socialinis tinklas taip pat atlieka bendrą programų apžvalgą ir tikrina tas, kurios turėjo galimybę naudotis dideliu duomenų kiekiu, siekdamas užtikrinti, kad tuo nepiktnaudžiaujama.

„Saugumas nėra tokia problema, kurią kada nors visiškai išsprendi“, – pažymėjo M. Zuckerbergas, kalbėdamas apie „Facebook“ pastangas kovoti su kišimųsi į rinkimus, klaidinga informacija, brukalu ir kitais iššūkiais.

„Tai ginklavimosi varžybos; mes amžinai stengsimės būti savo priešininkų priekyje“, – pridūrė jis.

Žinučių vertimas

Atskirai „Facebook“ paskelbė, kad populiari jo programėlė „Messenger“ netrukus galės realiu laiku versti žinutes ir kad panaudojant dirbtinį intelektą tekstais galės bendrauti skirtingomis kalbomis kalbantys žmonės.

Funkcija Jungtinėse Valstijose startuos su pokalbių vertimais į anglų ir ispanų kalbas feisbuko skyriuje „Marketplace“ ir artimiausiomis savaitėmis apims bendrai „Messenger“.

Pasiūlydamas dirbtiniu intelektu pagrįstas vertimo funkcijas „Facebook“ prisideda prie interneto milžinių „Amazon“, „Microsoft“ ir „Google“, žadančių vertimą realiu laiku į dešimtis kalbų.

Tarp naujovių, pristatytų konferencijoje „F8“, taip pat yra autonominis įrenginys „Oculus Go“, turintis paskatinti daugiau žmonių naudotis virtualiąja realybe.

„Instagram“ taip pat paskelbė daugybę naujų funkcijų

Ne taip seniai buvo paskelbta apie „Instagram Stories“ patobulinimus (kai keliama iki 10 vaizdų), ir skelbiama, kad tam yra įtraukiama daugiau programų, tarp kurių – „Spotify“ ir „GoPro“.

„Spotify“ įskiepis suteikia nuorodas į visą dainą. „GoPro“ integravimas veikia paprasčiausiai pasirenkant įrašą programoje ir tiesiogiai dalijantis „Instagram“ programėlėje. Net nebūtina, kad „GoPro“ būtų susieta su „Instagram“.

Teigiama, kad nauji įskiepiai taip pat veiks „Instagram Stories“ skelbiant „Facebook“ paskyroje, ir netrukus bus daugiau programėlių, kurios bus integruotos į „Instagram Stories“.

Dar viena naujovė – AR efektai. „Instagram“ pasinaudojo „Facebook Camera Effects“ platforma atkurdama įvairių populiariausių paskyrų, kaip Ariana Grande, Vogue ar NBA, AR efektus. Jie vyrauja nuo veido iki aplinkos filtrų.

Kita nauja funkcija – vaizdo skambučiai. Jie gali būti iššaukiami palietus video piktogramą viršutiniame tiesioginio pranešimo kampe skambinant vienam asmeniui ar nedidelei grupei (iki 4 asmenų).

Ir galiausiai – naujasis „Explore“ puslapis. Tai puslapis, kuris pritaikytas kiekvienam naudotojui, norint rasti naujus žmones ir paskyras, kurias norėtųsi sekti. Vietoj senojo srauto jis  suskirstytas į kategorijas. Radus naują temą galima peržvelgti su ja susijusius raktinius žodžius, vadinamuosius hashtags.

Skelbiama, kad „GoPro“ ir „Spotify“ įskiepiai jau turėtų veikti, nuotraukų efektai ir naujas naršymo puslapis bus atnaujinti artimiausiomis savaitėmis, o vaizdo skambučiai bus greitai pradedami diegti.

BNS ir Technews.lt informacija

Aut. teisės: Technews.lt
Technews.lt
(4)
(1)
(3)

Komentarai ()