Elono Musko atsakymas vienam iš akcininkų parodė, kodėl „Tesla“ yra pralenkusi kitus gamintojus 4-5 metais: tokių sąnaudų už baterijas neturi niekas kitas visame pasaulyje  (2)

Nors po „Tesla“ akcininkų susitikimo viešojoje erdvėje pasirodė daugybė naujienų, tačiau vienas ir ypač svarbus pranešimas nesusilaukė tiek daug dėmesio. Iš pradžių Elon‘as Musk‘as apibūdindamas baterijų technologijos pažangą vengė žodžio „persilaužimas“, tačiau atnaujinta informacija apie dabartinių „Tesla“ baterijų pasiekimus, susijusius su jų energijos tankiu ir kaina, Elon‘ui leido pasisakyti gerokai drąsiau.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-06-25 Elono Musko atsakymas vienam iš akcininkų parodė, kodėl „Tesla“ yra pralenkusi kitus gamintojus 4-5 metais: tokių sąnaudų už baterijas neturi niekas kitas visame pasaulyje  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Vienas iš svarbiausių automobilių gamintojų tikslų yra pasiekti, kad baterijų kompleksai kainuotų 100 JAV dolerių už kWh. Esant tokiai baterijų kompleksų kainai elektromobiliai taptų rimti konkurentai dujomis varomiems automobiliams ir akivaizdu, kad „Tesla“ automobiliai taptų dar konkurencingesni.

Būtent dėl šios priežasties vienas iš akcininkų, Joel‘is Sappo‘s, ir paklausė: „ar Tesla jau „pamušė“ 100 JAV dolerių už kWh ribą?“

Iš pradžių technikos vadovas J. B. Straubel‘is davė mandagų, bet ne konkretų atsakymą dėl dabartinių baterijų išlaidų. Tačiau mikrofoną perėmęs generalinis direktorius ir pirmininkas Elon‘as Musk‘as atsakė taip:

„Manome, kad baterijų elementų lygyje 100 JAV dolerių už kWh galbūt galime pasiekti dar šiais metais… priklausomai nuo (stabilių) produktų kainų… Su naujesniais baterijų chemijos ir gamybos procesų patobulinimais, mes manome, kad ilgainiui galime pasiekti mažesnę nei 100 JAV dolerių už kWh kainą ir baterijų kompleksų lygyje. Bet tai bus ne ankščiau kaip už 2 metų.“

Įprastai, pats baterijų transformavimas per modulius į baterijų kompleksus galutines sąnaudas už kWh padidina 30 %. Tad yra puiku matyti, kad „Tesla“ ir toliau juda baterijų išlaidų mažėjimo linkme ir jiems kasmet jas pavyksta sumažinti 15 %. Dar 2016 metų pradžioje kompanija teigė, kad baterijų komplekso kaina nukrito žemiau 190 JAV dolerių už kWh, o dabar intensyviai artėjama prie 100 JAV dolerių už kWh ribos.

BNEF reguliariai stebi baterijų kompleksų rinkos pokyčius ir šis jų grafikas rodo didelį „Tesla“ bendrovės produktų ekonominį pranašumą prieš visos pramonės pasiektą baterijų kompleksų kainų vidurkį.

Šis grafikas rodo, kad „Tesla“, pagal vidutinį pramonės sąnaudų už kWh lygį, yra priekyje bent 4-5 metais. Ji gerokai lenkia konkurentus, todėl gali jau dabar pasiūlyti didesnį dėmesį prikaustančių ir geresnę vertę turinčių elektromobilių nei bet kuris senas automobilių gamintojas. Tiesą sakant, vidutinio dydžio premium sedanų segmente „Tesla“ kompanija Jungtinėse Amerikos Valstijose jau dabar geriau parduoda savo automobilius, lyginant su tradiciniais automobiliais.

Atsižvelgiant į tai, kad baterijų kaina greičiausiai jau šiais metais pasieks 100 JAV dolerių už kWh ribą ir žinant, kad baterijų komplekso kaina, lyginant su baterijomis, yra didesnė 30 %, mes vis tiek matome nuolatinį 15 % sąnaudų mažėjimą. Jei „Tesla“ kompanijai pavyks išlaikyti tokią trajektoriją, o panašu, kad jie tai gali padaryti, jau 2021 metais baterijų komplekso kaina pasieks 90 JAV dolerių už kWh, o 2023 metais – 60 JAV dolerių už kWh. Tai reiškia, kad elektromobiliai taps dar konkurencingesni ir gerokai lengviau įperkami.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(61)
(2)
(59)

Komentarai (2)