Ar traukinių mašinistai pyksta dėl vaikų ant bėgių dedamų monetų? Jos problemų traukiniui tikrai nekelia  ()

Jūs žinote, kad viena moneta ant bėgių traukinio nuversti negali. Moneta yra per maža, kad sukeltų net menkiausių problemų. Bent jau taip mums atrodo, bet kaip yra iš tikrųjų? Ar tiesa, kad traukinių mašinistai nekenčia ant bėgių dedamų monetų?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Tikriausiai jūsų nenustebins faktas, kad dažniau monetos dedamos ne ant traukinio, o ant tramvajaus bėgių. Mieste daugiau žmonių, o laukiant stotelėje knieti ką nors nuveikti. Taip ant bėgių atsiduria kokia nors moneta, kuri sunkios mašinos yra suplojama ir ištempiama tarsi koks molio gabalas. Bėgių jos negadina ir problemų tramvajaus ar traukinio saugumui dažniausiai nekelia, tačiau mašinistai jų vis tiek negali pakęsti.

Tai, kas vaikams (ir suaugusiems) tėra pramoga, mašinistui yra didžiulis stresas. Ir ne dėl monetos, o dėl žmonių. Jie nenori, kad žmonės artintųsi prie bėgių, ypač kai artėja traukinys. Kiekvienas prisiartinimas prie bėgių yra pavojingas. Traukiniai važiuoja labai greitai ir pakankamai tyliai - jų galite ir neišgirsti, bandydami per bėgio vidurį padėti monetą.

Įdomu tai, kad žmonės yra perspėjami ir dėl kitokių, ne traukinio sukeltų traumų. Bėgių paviršius yra nupoliruotas per juos riedančių traukinių. Tai reiškia, kad jis yra pakankamai slidus, ypač jei lauke drėgna. Pasaulyje yra buvę daugybė atvejų, kuomet žmonės paslysta ir stipriai susižeidžia tiesiog bandydami balansuoti ant bėgių. Blogiausiu atveju, galite nukristi, susitrenkti galvą ir prarasti sąmonę.

Tačiau geležinkeliečiai nemėgsta ant bėgių dedamų monetų ir todėl, kad tai retai kada būna tik moneta. Moneta yra įdomi pirmus du kartus, o vėliau norisi ko nors daugiau. Tuomet ateina laikas akmenims, šakoms, gal netgi varžtams ir kitiems daiktams. Tai yra labai pavojinga. Visų pirma, traukinio ratai gali nepervažiuoti kokio akmenuko ar varžto, o jį tiesiog išsviesti su didele jėga. Jei padėtas daiktas yra labai kietas, jis gali įsispausti į bėgius ir juos apgadinti taip, kad teks keisti visą segmentą. Priešingai nei mano daugelis, bėgių plienas nėra grūdintas iki aukšto kietumo lygio, todėl apgadinimai tikrai yra įmanomi.

Na o vėliau kada nors gali ateiti laikas, kai ant bėgių atsiras ir kas nors pakankamai didelio. JAV geležinkelininkai skaičiuoja, kad priklausomai nuo objekto formos ir kaip jis atsiduria ant bėgių, gali pakakti ir pakankamai nesunkaus daikto, kad jis sukeltų avarijos riziką. To nenori niekas, todėl prie bėgių visuomet elkitės atsargiai, nieko nedėkite ant bėgių ir neleiskite ten žaisti vaikams.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(17)
(4)
(13)

Komentarai ()