10 įdomių faktų apie „Twitter“, kurių galbūt nežinojote - koks galėjo būti šio tinklo pavadinimas ir koks yra tikrasis paukščiuko vardas?  ()

Vienas populiariausių pasaulyje socialinių tinklų Lietuvoje taip ir netapo plačiai naudojamas. Todėl apie šią svarbią ir įdomią platformą žinome nedaug. Milijonų dalybos, išskirtinės žvaigždžių nuotraukos, karščiausios naujienos: visa tai – šiame interneto kanale. Šiandien vis dar yra besidominčių socialiniu tinklu „Twitter“ bei klausiančių, kodėl mūsų šalyje jis ne toks populiarus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Todėl 13-ojo „Twitter“ gimtadienio proga „Bitės Profai“ palengvina šią naštą: ne tik atsako į klausimą, kodėl šis socialinis tinklas neprigijo Lietuvoje, bet ir pristato 10 įdomių faktų, kurie padės geriau susipažinti su „Twitter“.

„Kodėl „Twitter“ Lietuvoje neišpopuliarėjo? Nuomonių yra įvairių, o tikslios priežastys nėra aiškios. Garsiausiai skamba du požiūriai. Pirmasis: kai Lietuvoje atsirado „Twitter“, nebuvo tiek garsių žmonių, kuriuos norėtųsi sekti. Todėl prie šio socialinio tinklo neprisijungė pakankamai aktyvių vartotojų. Kitas požiūris – „Twitter“ žinutės ženklų apribojimas lietuvių kalbai yra kiek per sudėtingas iššūkis, todėl naudotis šiuo socialiniu tinklu nepatogu. Kitaip tariant, sunku aiškias mintis lietuvių kalba suformuluoti trumpai, nes mūsų kalbos žodžiai ir konstrukcijos ilgesnės nei anglų kalboje“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė ir dalijasi 10 faktų apie Lietuvoje taip ir neišpopuliarėjusį, bet pasaulyje puikiai žinomą socialinį tinklą „Twitter“.

1. „Twitter“ galėjo būti pavadintas „Friendstalker“ (angl. draugų persekiotojas)

Vienas iš „Twitter“ įkūrėjų, Evanas Williamsas, pasiūlė tokį pavadinimą naujam socialiniam tinklui, tačiau idėja buvo atmesta, nes skambėjo pernelyg keistai ir nejaukiai. Vėliau žodyne netyčia radę žodžio „twitter“ (liet. čiulbėjimas) apibūdinimą, kūrėjai nusprendė, kad toks pavadinimas puikiai atitinka socialinio tinklo idėją, ir pasirinko būtent jį.

2. Pirmoji „Twitter“ žinutė

„Twitter“ įkūrėjas Jackas Dorsey pirmąją žinutę socialiniame tinkle parašė 2006 m. kovo 21 d. 21.50 val. Ji skambėjo taip: „Tiesiog kuriuosi savo twttr.“

3. „Twitter“ paukštukas turi vardą

Kaip atrodo „Twitter“ logotipe pavaizduotas mielas mėlynas paukštukas, aiškinti nereikia – tai vienas atpažįstamiausių logotipų pasaulyje. Tačiau ar žinojote, kad šis paukštukas turi vardą? Ir ne, tai nėra Cypsius ar Tweety, kaip kartais manoma. Paukštelio vardas... Laris (Larry). Taip paukštukas pavadintas krepšininko Larry Birdo garbei.

4. Grotažymes sukūrė ne „Twitter“

Grotažymes, padedančias sujungti mintis tomis pačiomis temomis į vieną vietą, „Twitter“ pradėjo naudoti dar 2007 m. Vėliau jas perėmė ir kiti socialiniai tinklai, todėl gali pasirodyti, kad „Twitter“ sukūrė grotažymes. Tačiau toks būdas buvo naudojamas dar praeitame amžiuje, bendraujant interneto kambariuose IRC, ir iš ten perkeltas į „Twitter“.

5. Kodėl „Twitter“ žinutės apribotos iki 140 simbolių?

Šis formatas pasiskolintas iš SMS žinučių. Telefonuose jos turi 160 simbolių. Ilgesnės yra skaidomos ir siunčiamos per kelis kartus. Kompanijos kūrėjai nusprendė pasiskolinti šį apribojimą, kad esant reikalui „Twitter“ žinutės nebūtų skaidomos. Kodėl jos apribotos iki 140, o ne 160 ženklų? 20 ženklų kūrėjai paliko siuntėjo vardui arba slapyvardžiui, o likusius – žinutės turiniui. Praėjusiais metais kompanija galimų ženklų skaičių padvigubino – dabar jis siekia 280 simbolių.

6. „Twitter“ – greičiau nei žiniasklaida

2009 m. sausio 15 d. įvyko laimingai pasibaigęs nelaimingas atsitikimas – „US Airways“ orlaivis avariniu būdu sėkmingai nusileido ant Hadsono upės Niujorke. Socialiniame tinkle „Twitter“ šios istorijos nuotrauka atsirado pirmiau nei tradicinėje žiniasklaidoje, todėl kompanija gavo daug dėmesio ir didelį pripažinimą dėl to, jog yra puikus įrankis greitai ir efektyviai perduodant svarbias žinutes.

7. „Twitter“ ilgą laiką buvo nuostolingas

Sunku patikėti, kad vienas populiariausių socialinių tinklų gali būti nepelningas, tačiau iki pat 2017 m. pabaigos „Twitter“ buvo būtent toks. Kompanija pranešė, kad 2017 m. ketvirtasis ketvirtis pirmą kartą verslui atnešė pelno.

8. Kas turi daugiausia sekėjų?

Tai – JAV dainininkė Katy Perry, kuri turi 108 mln. sekėjų. Ji lenkia tokias įžymybes kaip Barackas Obama, Donaldas Trumpas ar LeBronas Jamesas.

9. Kokia žinute pasidalyta daugiausia kartų?

Šis titulas priklauso Japonijos verslininkui Yusaku Maezawai. Jis 2019 m. pradžioje pranešė, kad per 2018 m. žiemos švenčių laikotarpį jo elektroninė parduotuvė pardavė prekių už 10 mlrd. Japonijos jenų (daugiau nei 80 mln. eurų). Todėl ta proga nusprendė padovanoti 100 mln. Japonijos jenų (apie 8 mln. eurų) dešimčiai atsitiktine tvarka pasirinktų žmonių, kurie pasidalys jo įrašu. Žinute pasidalijo daugiau nei 4,5 mln. žmonių.

10. Kiek vartotojų naudojasi „Twitter“?

2019 m. pirmojo ketvirčio duomenimis, kas mėnesį „Twitter“ sulaukia 330 mln. aktyvių vartotojų.

Aut. teisės: alfa.lt
(2)
(3)
(-1)

Komentarai ()