Policija uždarė nuostabą keliančią nelegalią gamyklą - greičiausiai baus ir pirkėjus (Video)  ()

Brazilijos pietinėje dalyje įsikūrusios Santa Katarinos valstijos policijos pareigūnai uždarė nelegalią gamyklą, kurioje buvo masiškai surinkinėjamos „Ferrari“ ir „Lamborghini“ kopijos. Operacijos metu dirbtuvėse buvo rasti net aštuoni netikri superautomobiliai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip rašo motor1.com, priklausomai nuo komplektacijos, kopijų kaina siekė nuo 180 iki 250 tūkst. braziliškų realų (nuo 43 iki 60 tūkst. eurų). 

Pastebėjo patys gamintojai

Automobiliams, kurie buvo gaminami pagal užsakymą, buvo naudojamos senos detalės ir prastos kokybės medžiagos. 

„Į vieną iš automobilių, kuriuos radome, jie ruošėsi montuoti „Chevrolet Omega“ variklį“, – dienraščiui „Folha de Sao Paulo“ komentavo už operaciją atsakingas pareigūnas Angelo Fragelli.

Tyrimas buvo pradėtas prie du mėnesius po to, kai į policiją kreipėsi abi kompanijas – „Ferrari“ ir „Lamborghini“ – atstovaujanti teisininkų kontora. 

Šie du gamintojai turi nepriklausomą tyrėjų komandą, kuri fiksuoja nelegalią veiklą keliose šalyse. Būtent jie ir pastebėjo sukčiavimo schemą Brazilijoje. 

Dirbtuvėse pareigūnai rado aštuonis neužbaigtus automobilius, įrankius ir liejimo formas, kurios buvo naudojamos nelegalių detalių gamybai. 

Taip pat buvo aptiktos staklės ir prekės ženklai, kurių naudojimas yra neteisėtas.

Gali bausti ir pirkėjus

Buvo suimti du vyrai – tėvas ir sūnus, kurie davė parodymus policijai ir buvo paleisti. 

Anot pareigūnų, jie pareiškė esą automobiliai buvo legalūs prototipai. Abu vyrai bus teisiami už nuosavybės teisių pažeidimą. 

Policija taip pat pranešė, kad bus tiriama, kokie klientai davė užsakymus šioms nelegalioms dirbtuvėms. 

A. Fragelli pridūrė, kad jeigu policija galės įrodyti, jog pirkėjai žinojo įsigyjantys kopijas, jiems taip pat grės atsakomybė. 

Padirbinėtojai į pareigūnų akiratį buvo patekę dar prieš jiems pradedant šią operaciją. Du klientai kreipėsi į teismą dėl to, kad negavo užsakytų automobilių. 

Aut. teisės: Lrytas.lt
Lrytas.lt
(20)
(2)
(18)

Komentarai ()