Ar norint išvengti vagystės tikrai reikia automobilio raktelius vynioti į foliją?  (6)

Tobulėjant apsaugos technologijoms, nesnaudžia ir vagys. Jei bijote, kad jūsų automobilis bus pavogtas, internete galite rasti patarimą: tereikia automobilio raktelius įvynioti į aliuminio foliją ir jokie vagys – nebus baisūs. Tačiau ar šis patarimas tikrai veikia?


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kilmė

Internetinėje svetainėje gdemotyvacija.com buvo paskelbta naujiena pavadinimu „FTB agentas automobilio raktelius vynioja į foliją ir jums pataria daryti tą patį“. Ši naujiena plačiai buvo pasidalinta socialiniuose tinkluose. Tekste teigiama, kad įsilaužėlių metodai tobulėja, tad automobilio signalizacija nuo jų gali neapsaugoti. Teigiama, kad vagys vis dažniau naudoja tokį vagystės būdą: „su specialia programine įranga jie pagauna signalizacijos pultelio kodą ir nukopijuoja jį į naują pultelį“. Taip esą vagys gali lengvai atrakinti jūsų automobilį.

Sprendimą tekste pasiūlo į pensiją išėjusi FTB saugumo ekspertė Holė Hjubert: tereikia savo pultelį įvynioti į foliją, mat ji blokuoja pašalinius radijo signalus. Bet ar tikrai toks triukas gali apsaugoti?

Iš dalies teisinga

Kaip teigia „The Washington Post“ kalbinti specialistai, įvynioję raktą į aliuminio foliją, apsaugosite nuo aprašytų vagysčių. Aliuminio folija veikia kaip „Faradėjaus narvas“ – sustabdo elektromagnetinius signalus. Vis dėlto kyla klausimas, ar verta kiekvieną kartą iš folijos išsivynioti raktą, lyg praėjusios dienos vakarienę?

Kai kurios įmonės supratę šios idėjos pelningumą, ėmė pardavinėji specialias pultelių įmautes, kurios veikia šiuo principu. Jos vidutiniškai amazon.com kainuoja apie 15 JAV dolerių (12,95 eur).

„Telegraph“ kalbinti specialistai teigia, kad žmonėms būtų patogiau pirkti tokias įmautes nei kiekvieną kartą „žaisti“ su folija. Dalis ekspertų lieka skeptiški folijos sprendimui.

Automobilių įsilaužimo ekspertas Charlie Milleris „Twitter“ teigė, kad „nėra prasmės priversti save kasdien kankintis, norint apsisaugoti nuo neįtikėtinai reto išpuolio“. Tad raktelio įvyniojimas į foliją apsaugotų nuo technologiškai pažangių plėšikų, tačiau egzistuoja daug patogesni šios problemos sprendimo būdai.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(11)
(8)
(3)

Komentarai (6)