„Mini LED“ televizoriai: LCD televizorių technologijos evoliucija tęsiasi ()
Dar visai neseniai terminą „Mini LED“ buvo girdėję gal tik didžiausi televizorių technologijų entuziastai. Nors tarp specialistų šis terminas minimas jau kelerius metus, plačioji visuomenė jį išgirdo gana neseniai, kai keli televizorių gamintojai pradėjo viešai ir garsiai kalbėti apie savo ketinimus pradėti gaminti televizorius su šia technologija.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Aukščiausios klasės televizorių kategorijoje kol kas karaliauja OLED televizoriai su savaime šviečiančių pikselių technologija, savarankišku pritemdymo valdymu, be foninio apšvietimo. Tokie televizoriai yra itin ploni ir šiuo parametru jiems neprilygsta jokie kiti aukščiausios klasės televizoriai. Tačiau LCD televizoriai su šviesos diodų foniniu apšvietimu tebėra perkami kur kas dažniau.
Šioje didesnei daliai žmonių prieinamos kainos rinkoje LG ir kiti televizorių gamintojai ir toliau plėtoja įvairias technologijas, stengdamiesi pasiūlyti kuo geresnę vaizdo kokybę. Daugiausia dėmesio skiriama kontrasto ir spalvų atkūrimo tobulinimui. Visų tokių tyrimų ir pastangų rezultatas – mažųjų šviesos diodų („Mini LED“) technologijos atsiradimas. Tai dar vienas didelis LCD televizorių evoliucijos žingsnis.
Naujo lygio kontrastas: foninio apšvietimo evoliucija
Televizorių su foniniu apšvietimu šviesos šaltinių technologijos vis keitėsi – naudotos CCFL, „Edge LED“ arba „Direct LED“ technologijos. Be to, kontrastą gerokai pagerinti pavyko tokiomis technologijomis kaip vietinis pritemdymas ir FALD.
„Mini LED“ technologijoje televizoriaus šviesos šaltinis sumažintas iki minimumo. Dėl mažesnio dydžio gamintojai gali to paties ekrano dydžio televizoriuje sumontuoti daugiau šviesos diodų. Todėl, lyginant su įprastais LCD televizoriais, pagerėja ekrano ryškumas. Ir kadangi yra daugiau pritemdymo zonų, ryškumas tiksliau kontroliuojamas. Taip „Mini LED“ televizoriuje pasiekiama gilesnė juoda spalva ir aukštesnis kontrasto santykis, lyginant su kitų tipų šviesos diodų televizoriais. Dėl šių technologinių patobulinimų tiek šviesios, tiek tamsios scenos atrodo daug realistiškiau.
LCD matrica: spalvų evoliucija
Vystantis LCD technologijai vis tobulėjo ekranų raiška ir spalvos. Pavyzdžiui, prie geresnio spalvų atvaizdavimo prisidėjo kvantinių taškų ir „NanoCell“ technologijos. Apjungdama šias dvi technologijas LG paėmė kas geriausia iš jų abiejų. Taip sukurti LCD televizoriai, kurie spalvas atkuria dar geriau ir raiškiau.
O prie šių geriausių spalvų technologijų pridėjusi pažangiausią LCD šviesos šaltinio technologiją LG sukūrė QNED „Mini LED“ televizorių.
Naujas 86 colių įstrižainės 8K LG televizoriaus modelis su „Mini LED“ technologija turi foninio apšvietimo bloką, susidedantį iš beveik 30 000 mažyčių šviesos diodų ir beveik 2500 pritemdymo zonų. Taip pasiekiamas įspūdingas ryškumas ir kontrasto santykis 1 000 000:1. Joks kitas LCD televizorius tokių parametrų dar nėra pasiekęs.1
Suprantama, jokia technologija negali prilygti 8K OLED televizoriams su savaime šviečiančių pikselių technologija, sukuriančia tobulą juodą spalvą, ir daugiau kaip 100 mln. subpikselių begaliniu kontrastu.2 Tačiau tarp LCD televizorių geriausią vaizdo kokybę šiuo metu užtikrina „Mini LED“ technologija. Tai itin patrauklus naujas variantas naudotojams, norintiems mėgautis geresniu vaizdu.
1 Remiamasi 86 colių 8K QNED televizoriaus parametrais.
2 Remiamasi 88 colių 8K OLED televizoriaus parametrais.