Nuo šiol "Google Nexus" įrenginiai bus trijų skirtingų dydžių
(3)
Nors „Google“ oficialus pristatymas buvo atšauktas dėl audros vardu Sandy, tačiau kompanija vis tiek pristatė savo naujuosius produktus – „LG Nexus 4“, „Nexus 10“, „Nexus 7“ su 3G ir „Android 4.2“. Panašu, jog dabar bendrovė laikysis "trijų skirtingų dydžių" strategijos.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia
tik entuziazmo.
„LG Nexus 4“
„LG Nexus 4“ yra naujausias „Google Nexus“ telefonas ir šįkart šį telefoną pagamino ne „HTC“, ne „Samsung“, bet „LG“ – kompanija, kuriai vis dar nelabai sekasi su savos kūrybos telefonų pardavimais. Tačiau šie Korėjiečiai po truputį kapstosi iš duobės, o „LG Nexus 4“ turėtų padėti tai padaryti dar greičiau.
Iš karto galime pastebėti atnaujintą telefono dizainą ir tai dar labiau pabrėžia, kad „Nexus 4“ gamina visiškai kitas gamintojas. Priekyje matome 4.7 colių Super IPS+, 1280 x 768 raiškos ekraną, kuris, naudojant naujausią „G2“ technologiją buvo integruotas į „Gorilla Glass 2“ stiklą, o tai leidžia ekranui rodyti dar ryškesnį ir kokybiškesnį vaizdą. Virš ekrano turime garsiakalbį, atstumo ir šviesos sensorius. Priekinė dalis nuo „Galaxy Nexus“ skiriasi nežymiai, tačiau čia nelabai ir buvo ką keisti.
Tuo tarpu galinė dalis „Nexus 4“ pasikeitė kardinaliai – visų džiaugsmui naujojo „Nexus“ galinė dalis, skirtingai, negu jo vyresnio brolio yra be jokių iškilimų, visur tik lygus paviršius. Taip pat pasikeitė ir galinės telefono dalies tekstūra – „Galaxy Nexus“ galėjome ja pajusti, tuo tarpu „Nexus 4“ ji yra tik matoma, tačiau nejaučiama, kadangi visa šio telefono nugarinė dalis yra padengta stiklo pluoštu – visai kaip „iPhone 4“.
Taip pat galinėje dalyje, vietoje „Google“ logotipo dabar puikuosis „Nexus“ ženklas. Virš jo LED blykstę ir 8 megapikselių kamerą. Kalbant apie kamerą – taip, raiška nepasikeitė, tačiau kokybė tikrai pagerėjo – nuotraukos tamsoje ryškesnės, fokusavimas vyksta greičiau ir pan.
Tiesa, naujasis „Nexus“ tapo 5 gramais sunkesnis ir 0.2 mm storesnis, tačiau nemanau, kad tai yra labai baisu.
Kalbant apie naujojo „Nexus“ charakteristikas – jos tikrai stebina. Telefone yra įmontuotas 4 branduolių, 1.5 GHz „Snapdragon S4 Pro“ procesorius, „Adreno 320“ GPU, 2 GB operatyviosios atminties, 2100mAh bateriją, „Android 4.2 Jelly Bean“ (Apie tai vėliau) ir 8/16 GB vidinės atminties, be galimybės įdėti Micro SD. Būtent Micro SD kortelės nebuvimas ir yra pagrindinis šio telefono minusas, belieka tikėtis, kad „Google“ su „LG“ išleis ir 32 GB „Nexus 4“ versiją. Taip pat reikėtų paminėti, kad šis telefonas neturės ir 4G LTE, tačiau Lietuviams tai nėra labai aktualu.
„LG Nexus 4“ kainuos 299 dolerius už 8 GB ir 349 dolerius už 16 GB versiją. Ar šis telefonas pateisino jūsų lūkesčius?
„Samsung Nexus 10“ planšetė
Mažoji „Nexus 7“ planšetė buvo gaminama „Asus“, tuo tarpu brangesnis, galingesnis ir didesnis „Nexus 10“ yra pagamintas „Samsung“. Tai produktas, kuris nutaikytas į tą rinkos dalį, kurią dabar užima „iPad“. „Samsung“ su „Google“ tikrai pasistengė padaryti kuo geresnį produktą. Kas gavosi? Pažiūrėkime.
Skirtingai, negu „Nexus 7“, naujasis „Nexus“ yra apvalesnių formų ir jis pats yra pagamintas iš metalo, išskyrus juostelę, esančią nugarinės dalies viršuje – ji pagaminta iš plastiko ir yra skirta įvairioms antenoms, nes kaip žinia – metalas silpnina ryšio kokybę.
„Nexus 10“ svoris ir matmenys - 263.8 x 177.8 x 8.9 mm ir 603 gramai.
Charakteristikos – ganėtinai stebinančios. Visų pirma „Nexus 10“ ekranas yra raiškesnis už naujojo „iPad“. „Nexus 10“ raiška 2560 x 1600 (300 PPI), o naujojo „iPad“ - 1536 x 2048 (264 PPI) ir žinoma, tai atrodo įspūdingai, tačiau ar viskas realybėje atrodys taip pat įspūdingai, kaip ir popieriaus lape – nežinia.
Po korpusu slepiasi dviejų branduolių, 1.7 GHz „Samsung Exynos 5“ procesorius, kuris paremtas naujausia „Cortex-A15“ architektūra, „Mali-T604“ GPU, 2 GB operatyviosios atminties ir 16/32 GB vidinės atminties, be galimybės ją praplėsti. Skirtingai, negu „Nexus 7“, „Nexus 10“ turi galinę 5 megapikselių kamerą, kuri taip pat gali filmuoti ir „Full HD“ vaizdus. „Nexus 10“ turi 9000 mAh bateriją, tačiau kokia jos darbo trukmė – nepranešta.
16 GB kompiuterio versija kainuos 399$, o 32 GB – 499$. Ar „Nexus 10“ vertas tokių pinigų – spręsti jums.
„Nexus 7“ nuo šiol su 32 GB vidinės atminties ir 3G ryšiu
„Google“ nusprendė atnaujinti ir savo „Nexus 7“ – nuo šiol šis planšetinis kompiuteris bus prieinamas ir su 32 GB vidine atmintimi ir 3G ryšiu. Kainoraštis dabar atrodys taip:
16 GB versija – 200$
32 GB versija – 249$
32 GB + 3G – 300$
Taigi, „Nexus 7“ dabar bus dar konkurencingesnis, negu iki šiol.
„Android 4.2 Jelly Bean“ atnaujinimas
Kaip galima suprasti iš užsilikusio „Jelly Bean“ pavadinimo – atnaujinimas nėra didelis (palyginus). Tačiau naujų funkcijų yra:
- Sferinės nuotraukos
Iki šiol su savo „Android“ išmaniuoju galėjome padaryti tik panoramines nuotraukas, t.y. iš kelių vaizdų sudėta viena didelė nuotrauka. Tačiau su „Android 4.2“ galėsime daryti ir stratosferines nuotraukas, t.y. užfiksuoti viską, kas yra aplinkui. Kaip tai atrodo galime pasižiūrėti čia.
- Protingesnė klaviatūra
Nuo šiol „Android“ klaviatūra turės ir „Swype“ rašymo galimybę – jus neatkeldami piršto nuo ekrano galėsite rašyti, o „Android“ atspės, kokį žodį jūs norėjote parašyti. Beje, tarpo mygtuko spausti taip pat nereikės – tarpai bus padedami automatiškai. Taip pat patobulintas ir „rašymas“ balsu.
- Viena planšetė, keli naudotojai
Nuo šiol jūs galėsite sukurti po kelis vartotojus vienam planšetiniam kompiuteriui. T.y. kaip ir „Windows“ OS kiekvienas vartotojas galės naudoti savo programėles, savaip suasmeninti kompiuterį, o visa informacija (pvz žaidimų lygiai) pus išsaugoma individualiai.
- Vaizdų dalinimasis
Su „Android 4.2“ jūs galėsite dalintis „YouTube“ klipais su savo televizoriumi – tiesiog įjunkite „YouTube“ vaizdo įrašą ir prijunkite savo „Android 4.2“ įrenginį per HDMI jungtį.
- Valdikliai jau ir jūsų užrakinimo lange
„Android 4.2“ versijoje atsirado galimybė dėti valdiklius ir ant savo užrakinimo lango – jeigu dažnai klausotės muzikos – galėsite ją paleisti tiesiai iš užrakinimo lango, jeigu domitės akcijų biržomis – jas taip pat galėsite stebėti neatrakinę telefono.
Taigi, naujienų „Android 4.2 Jelly Bean“ nėra labai daug, tačiau nereikia per daug norėti.
Iš „Google“ pristatymo – tiek. Belieka laukti ir tikėtis, kad artimiausiu metu atsiras išsamių šių įrenginių apžvalgų. Ką jūs manote apie naujuosius „Nexus“ įrenginius ir „Android 4.2“ atnaujinimą? Ar to ir tikėjotės?