„Apple“ jau bent 70 kartų FTB atrakino „iPhone“ telefonus?  (8)

„Apple“ šią savaitę sulaukė nemažai pagyrų už atsisakymą paklusti JAV Federalinio tyrimų biuro (FTB) reikalavimui atrakinti San Bernardino žudiko „iPhone 5C“ telefoną. Tačiau iš tiesų jie tą patį kitais atvejais padarę jau yra dešimtis kartų.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

„Apple“ vadovas Timas Cookas viešai išplatintame laiške teigė jaučiantis, kad JAV valdžios reikalavimas yra galių viršijimas, todėl jie jo nevykdys. Be to, esą net „Apple“ fiziškai negali atrakinti telefono.

Tačiau technikos gigantas ne visada buvo toks principingas. Anot panašios 2015 m. Niujorke nagrinėtos bylos prokuroro, „Apple“ nuo 2008-ųjų mažiausiai 70 kartų pareigūnams padėjo atrakinti „iPhone“ telefonus, skelbia „The Daily Beast“. „Apple“ šio skaičiaus byloje neginčijo.

„The Daily Beast“ žurnalisto Shane'o Harriso teigimu, todėl panašu, kad dabartinis atsisakymas atrakinti žudiko telefoną yra toli gražu ne tik noras apginti savo klientų privatumą – tai ir viešųjų ryšių žaidimas.

2015 m. byloje kaltinamasis buvo narkomanas. „Apple“ tuomet pripažino, kad jie galėtų patekti į įkalčiu byloje esantį telefoną, kuriame įdiegta 7 operacinės sistemos versija.

Du technologijų ekspertai „The Daily Beast“ teigė, kad tai įmanoma ir San Bernardino žudynių tyrimo atveju. Šaulys Syedas Rizwanas Farookas turėjo 5C modelį, o jame įdiegta 9 operacinės sistemos versija.

Niujorko byloje, kaip ir dėl San Bernardino, „Apple“ atsisakė atrakinti telefoną argumentuodama, kad tai pakenktų jų prekės ženklo reputacijai. Ji neaiškino, kodėl anksčiau tai nebuvo kliūtis padėti FTB.

Aut. teisės: 15min.lt
(33)
(7)
(26)

Komentarai (8)