Baigėsi 10 metų trukęs ES ir „Microsoft” ginčas dėl naršyklių  (7)

„Microsoft“ galiausiai susitarė su Europos Sąjungos (ES) konkurencijos priežiūros pareigūnais dėl suteikimo Europos vartotojams galimybės pasirinkti interneto naršyklę. Tokiu būdu buvo baigtas ilgas antimonopolinis ginčas su JAV programinės įrangos gamintoja.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Konkurencijos komisijos narė Neelie Kroes tvirtino, jog milijonai Europos vartotojų gali gauti naudos, turėdami galimybę pasirinkti naršyklę. Jų priimami sprendimai gali paskatinti naršyklių kompanijas siekti inovacijų. Kompanija „Microsoft“ leis vartotojams pasirinkti iš 12 naršyklių, įskaitant ir kompanijos siūlomą „Internet Explorer“, kompanijos „Mozilla“ naršyklę „Firefox“, kompanijos „Apple“ naršyklę „Safari“ ir „Google“ naršyklę „Chrome“.

Šis sprendimas leido išvengti kompanijai „Microsoft“ dar vienos baudos. Šią kompaniją Europos Komisija jau nubaudė 1,68 milijardu eurų (2,44 milijardais dolerių) bauda už ankstesnius antimonopolijos įstatymų pažeidimus.

ES pareigūnas tvirtino, jog kompanijos „Microsoft“ įsipareigojimas išsprendė ES rūpestį, jog kompanijos naršyklės „Internet Explorer“ susiejimas su operacine sistema „Windows“ gali pažeisti antimonopolinius įstatymus. Kompanijos „Microsoft“ pasižadėjimas galios Europos ekonominėje erdvėje penkerius metus.

Kompanijos pasižadėjimas užbaigė ilgą ginčą su Europos Komisija ir baigė paskutinį tyrimą dėl antimonopolinių įstatymų pažeidimo. Šis tyrimas buvo pradėtas praėjusiais metais sulaukus Norvegijos naršyklių gamintojos „Opera“ skundo. Jau po pirminio tyrimo šią vasarą Europos Komisiją ėmė aktyviai spausti „Microsoft“ kompaniją, kad į „Windows“ operacines sistemas būtų įdiegtos iš karto kelios naršyklės.

„Mes manome, jog tai svarbi pergalė, - tvirtino kompanijos „Opera“ technologijos vadovas Hakon Wium Lie. – Tai reiškia, jog Europos interneto vartotojai turės pasirinkimo laisvę“.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: IT žinios
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)