Geriausi ozono generatoriai už tokias kainas, kokių Lietuvoje nebūna - galingumas net 24 gr/h, pigiau nei 50€, naikina visus virusus, bakterijas, formaldehidą, blogą kvapą patalpose ir net dezinfekuoja vandenį  ()

Jau gana gerai žinome, kad virusus sunaikina UV spindulius skleidžiančios lempos, tačiau kur kas veiksmingesnė priemonė yra ozonas. Kodėl? Kaip gauti tą ozoną? Kas yra ozono generatoriai ir ką jie sugeba? Apie visą tai mūsų straipsnyje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kuo naudingas ozonas bei kam gi reikalingas ozono generatorius?

Tyrimais yra nustatyta, kad kad COVID-19 ligą sukeliantis virusas ant kartono išgyvena 24 valandas, o ant plastiko bei nerūdijančio plieno - net tris paras. Kiti tyrimai rodo, kad koronavirusai ant paviršių išlieka iki 9 dienų, tad rizika virusą parsinešti namo yra didžiulė.

Išėję iš namų net nejučiomis prisiliečiame prie daugybės paviršių, jau nekalbant apie tuos kartus, kai apsilankome parduotuvėje. Štai tokiais atvejais ir galime „pasigauti“ virusą.

Sunaikinti virusus gali padėti ir mūsų jau aprašytos UV lempos, tačiau maksimaliam efektui pasiekti reikia ozono generatoriaus. Tarkime, iš parduotuvės parsinešame pirkinius ir jei norime juos išvalyti nuo virusų, turėtume prie jų nesiliesti 2-3 paras, arba pastatyti į atskirą kambarį, jame įjungti ozonatorių ir problema išspręsta. Tas pats, jei norite dezinfekuoti sergančio žmogaus kambarį ir pan. 

Ozonas yra aplinkai nekenksminga valymo technologija, pagrįsta ozono dujomis – galingu oksidatoriumi. Tai yra vienas iš geriausių būdų, kaip išvalyti kambarį nuo mikrobų ir bakterijų bei kenksmingų žmogui chemikalų.

Tiesiog nepamirškite, kad negalima būti kambaryje veikiant ozono generatoriui, o jam išsijungus ir pravėdinus kambarį, aplinka yra visiškai saugi žmogui. Iš esmės ozono generatoriai yra prietaisai, kurie yra skirti iš atmosferoje esančio deguonies išgauti ozoną, kuris ir sunaikina visas kenksmingas patalpų daleles. Ir tokie prietaisai pramonėje jau naudojami labai seniai.

Pramoninis ozono generatorius atlieka tokias funkcijas kaip dezodoraciją (blogų kvapų pašalinimas), detoksikaciją ir biologinį patalpų valymą.

Visų antra, jis pagerina jonų ir ozono balansą patalpų ore (po procedūros tampa lengviau kvėpuoti kambaryje).

Galiausiai po procedūros gerokai pratęsiamas produktų, kurie yra veiksmingai naudojami maisto pramonėje, galiojimo laikas. Pramoninis ozono generatorius naudojamas kiaušinių inkubavimo, grūdinių kultūrų perdirbimo, pašarų perdirbimo ir saugojimo technologijose ir kt.

Kartais ozono generatorius nėra tik prabanga, bet gyvybiškai svarbus dalykas. Pavyzdžiui, pramonės įmonių darbo srityse, kuriose yra dirbama su fenoliais, acetonais, aminais, sieros junginiais ir kt.

Savo gebėjimu valyti orą, ozono generatorius pranoks bet kokią vėdinimo sistemą, o baktericidinis poveikis – ultravioletinių kvarcinių spindulių prietaisus. Jei UV lempos pasiekia antiseptinį efektą per 60 minučių, tai ozono generatorius susitvarko su šia užduotimi tik per 3 minutes, taip taupydamas laiką ir elektros energiją.

Dėl ozono generatoriaus naudojimo laiko, tai viskas priklauso nuo pačio įrenginio specifikacijų ir kur bus naudojamas. Apie tai dar pakalbėsime.

Savo paprasta kontrole ozono generatorius nereikalauja specialios priežiūros ir jam nereikia keisti brangių pakaitinių filtrų ir kasečių. Prijungę prie maitinimo šaltinio ozono generatorių ir pasirinkę tam tikrą programą - pamiršite apie kambario oro valymo problemą ilgam.

Ir kuo mums visa ši informacija yra svarbi? Tuo, kad buitinis ozono generatorius daro lygiai tą patį, tik šie įrenginiai yra skirti mažesnėms patalpoms, jie yra ne tokie galingi ir, žinoma, ženkliai pigesni. 

Pirkti iš Lietuvos ar iš Kinijos?

Ozonatoriai nėra deficitinė prekė ir Lietuvoje, o pasirinkimas net labai gausus. Bet... ozonatorių kainos prasideda nuo kelių šimtų eurų, o galingumai net mažesni nei Kinijoje siūlomų modelių už keliolika eurų. 

Kodėl taip yra? Visų pirma, Lietuvoje parduodamiems modeliams daugiau dėmesio skirta dizainui, papildomoms funkcijoms ir aišku, kur kas didesnis antkainis - dažniausiai juos perka juridiniai asmenys, tai ir kaina gali būti didesnė. 

Iš kur pirkti - kiekvieno asmeninė teisė, bet Lietuvoje už identišką kainą negausite nieko panašaus, ką galima įsigyti tiesiai iš Kinijos. 

Populiariausi ozono generatoriai iš Kinijos turgelio už labai gerą kainą

1 vieta: perkamiausias vidutinė galios ozonatorius su laikmačio funkcija

220V 24g/h 10g/h O3 Ozone Generator Ozonator machine air purifier Air Cleaner deodorizer sanitizer with Timing Switch

 • Aliexpress jis parduodamas nuo 34,83 €;
  • 36 %​ nuolaida;
  • nemokamas pristatymas į Lietuvą.

Tai yra vienas populiariausių ozono generatorių Aliexpress: virš 2 000 užsakymų ir net 4,9 balų įvertinimas iš 5 galimų. 

Pasiūloje yra 3 įrenginių variantai: vieno ozono išeiga per valandą yra 5 gr., kito 10 gr, o galingiausio - net 24 gr.. Pastarasis taip pat šiek tiek galingesnis - 120 W.

Kurį rinktis? Abu daro tą patį, generuoja ozoną, tačiau galingesnis generatorius tą daro greičiau, tad didesnėms patalpoms jis yra tinkamesnis pasirinkimas.

Abu modeliai prijungiami prie 220V elektros tinklo ir turi laikmačius: galima nustatyti nuo 5 iki 60 minučių darbo laiką.

Tai yra labai gerai: įjungėte generatorių ir nustatytam laikui išėjote iš kambario. Tuo metu nerekomenduojama būti patalpoje. Baigus generatoriui darbuotis, jis pats išsijungs.

Kiek laiko reikia naudoti ozono generatorių, kad kambarys būtų tinkamai dezinfekuotas?

Rekomenduojama 20 m2 metrų plotui šį įrenginį su 10 gr. galingumu naudoti nuo 10 iki 20 minučių, o 24 gr. įrenginiui pakaks ir 10 min. To pilnai pakanka. Ir šią procedūrą reikėtų per savaitę laiko atlikti 2-3 kartus.

Toks daiktas ypač pravers įsigijus naujų baldų, kurie skleidžią dažų, nuodingų formaldehidų kvapus bei kasdieniams atvejams: pernešite daiktus iš parduotuvės, sudėsite į sandėliuką, paleisite ozoną, paskui ateisite, išvėdinsite, o daiktai jau dezinfekuoti. 

Neliks jokių specifinių ir kenksmingų kvapų bei bus sunaikinti visi virusai, bakterijos, pelėsio sporos, cheminės ir kitos kenksmingos medžiagos.

Toks daiktas taip pat labai tinka dezinfekuoti maisto produktus, vandenį, panaikinti automobilių apmušalų valiklių ir ant garintuvo bei automobilio oro kondicionieriaus susikaupusiems kvapams. Panaudojimo galimybės labai plačios.

Štai kelios labai šiuo įrenginiu patenkintų pirkėjų padarytos nuotraukos: 1 foto, 2 foto, 3 foto, 4 foto, 5 foto.

2 vieta: labai geros kainos ir itin galingas, 24 gr/h ozonatorius be laikmačio funkcijos

24g Ozone Generator 220V Ozonio Gerador Long Life Ceramic Plate ozontor ozonizador air Water Cleaner Air Purifier

 • Aliexpress jis parduodamas už 17,42 €;
  • 46 %​ nuolaida;
  • nemokamas pristatymas į Lietuvą.

Šis ozono generatorius taip pat yra labai populiarus tarp Aliexpress pirkėjų - užimą antrąją vietą: beveik 2 000 užsakymų ir net 4,9 balų įvertinimas iš 5 galimų.

Šis modelis nuo prieš tai aptartojo skiriasi tik tuo, kad jo ozono išeiga yra didesnė - 24 gr/val. O tai reiškia, kad to paties ploto valymui jį naudoti reikės trumpiau. 20 m2 plotui užteks ir 10 minučių.

Taip pat jis neturi metalinio korpuso, todėl kaina yra gerokai mažesnė, bet jį reikia saugoti nuo pažeidimų. 

Tad nors vizualiai šis ozono generatorius yra kiek kitokio dizaino, jis daro lygiai tą patį, kaip ir prieš tai aptartas modelis. Taip pat jis neturi laikmačio, kas kai kuriems žmonėms gali būti trūkumu.

Bendrai, jis atlieka tas pačias funkcijas, prijungiamas prie 220V tinklo ir yra netgi pigesnis už prieš tai aptartą modelį.

Visi pirkėjai iš Lietuvos šiam ozono generatoriui duoda maksimalų įvertinimą ir tvirtina, kad viskas veikia puikiai: 1 foto, 2 foto, 3 foto, 4 foto, 5 foto.

3 vieta: itin mobilus, net ir vandens dezinfekavimui skirtas ozonatorius

High Quality 600mg/h 220V 110V Ozone Generator Ozonator ionizer O3 Timer Air Purifiers Oil Vegetable Meat Fresh Purify Air Water​

 • Aliexpress jis parduodamas už 28,01 €;
  • 35 %​ nuolaida;
  • nemokamas pristatymas į Lietuvą.

Trčias pagal populiarumą yra kur kas mobilesnis ozono generatorius. Jis jungiamas prie 220V elektros tinklo ir jo valandinė ozono išeiga yra 600 mg. Tad čia jau kuklesnių apimčių generatorius, bet jis turi savų privalumų.

Jau užsiminėme, kad ozono generatorių galima naudoti vandens dezinfekcijai ir šis modelis pakuotėje tam turi specialius antgalius. Jie yra įmerkiami į vandenį ir taip ozonas tiesiogiai paduodamas į stiklinėje įpiltą vandenį.

Integruotas laikmatis leidžia pasirinkti norimą laiko tarpą - nuo 1 iki 60 min - ir vos 5 minučių užteks, kad su šiuo ozono generatoriumi pilnai dezinfekuotume stiklinę vandens.

Blogiems virtuvės kvapams prireiks 1 min/1 m2; parsineštoje žalioje mėsoje esančių hormonų sunaikinimui - 10-15 min; pesticidų likučių daržovėse ir vaisiuose sunaikinimui, drabužių bei rankšluosčių dezinfekavimui - taip pat 10 min. Su šiuo įrenginiu galima dezinfekuoti ir akvariumų vandenį. Pritaikymo galimybių yra itin daug.

Štai keleto patenkintų pirkėjų padarytų ozono generatoriaus nuotraukų: 1 foto, 2 foto, 3 foto, ir kaip jis dezinfekuoja vandenį 4 foto bei yra naudojamas vonios kambaryje 5 foto.

4 vieta: itin geros kainos mobilus ozonatorius

Ozone Generator 220V Sterilizer Air Ozone Water purifier Purification Fruit Vegetables water food Preparation ozonator ionizator

 • Aliexpress jis parduodamas už 18,50 €;
  • 48 %​ nuolaida;
  • nemokamas pristatymas į Lietuvą.

Šis portabilus ozono generatorius taip pat yra vienas populiariausių Aliexpress: virš 1 400 užsakymų, beveik 500 atsiliepimų ir net 4,9 balų įvertinimas iš 5 galimų.

Kaip ir prieš tai aptartasis, taip ir šis ozono generatorius yra portabilus, su laikmačiu - tik šiuo atveju dirba nuo 1 iki 30 min - jungiamas prie 220V elektros tinklo, pakuotėje taip pat yra reikalingi vandens dezinfekcijai antgaliai ir šis ozono generatorius taip pat pasižymi labai plačiomis panaudojimo galimybėmis.

Taip pat šio įrenginio užtikrinama ozono išeiga yra kiek mažesnė, palyginus su prieš tai aptartu modeliu: 400 mg/val prieš 600 mg/val. Na, žinoma, skiriasi dizainas, bet čia jau skonio reikalas.

Bendrai, jis taip pat puikiai tinka daržovių ir vaisių detoksikacijai, vandens valymui, blogų kvapų ir kenksmingų cheminių medžiagų pašalinimui, drabužių dezinfekcijai, virusų, pelėsių sporų ir bakterijų sunaikinimui. Vos 15 minučių ir toks daikčiukas spintoje ar automobilyje sunaikins visus blogus kvapus ir atliks pilną dezinfekciją.

Pirkėjai iš Lietuvos yra labai patenkinti šiuo ozono generatoriumi ir duoda maksimalų 5 balų įvertinimą. Tik vienas pirkėjas negavo užsakytos prekės, bet pardavėjas jam grąžino visus pinigus: 1 foto, 2 foto, 3 foto, 4 foto, 5 foto.

Tokie portabilūs ozono generatoriai yra iš esmės skirti konkrečių objektų dezinfekcijai - bei iki 10 m2 ploto kambariams. Didesnių patalpų dezinfekcijai rinkitės teksto pradžioje minėtus ozono generatorius.

Aut. teisės: Technologijos.lt
(16)
(4)
(12)

Komentarai ()