Slėptas 48 metus. Aptiktas unikalus 60-ųjų elektromobilis (Foto, Video) (1)
Miesto elektromobilis „AMC Amitron“ buvo sukurtas 1967 m. Miniatiūrinis dvivietis 2,16 m ilgio automobilis be įkrovimo gali nuvažiuoti 240 km.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV buvo rastas retas 1967 metų elektromobilis „AMC Amitron“, kuris ilgą laiką buvo laikomas dingusiu. Apie tai rašo jutubo kanalas „Auto Archeology“.
Senovinis „AMC Amitron“ elektromobilis yra slaptos automobilių kolekcijos dalis. Daugelį metų jis kaupė dulkes sandėlyje ir pasidengė purvo sluoksniu. Kadangi elektromobilio kėbulas plastikinis, jis nerūdijo.
„AMC Amitron“ yra kompaktiško miesto elektromobilio prototipas. Netipiškas JAV 60-ųjų automobilis yra tik 2,16 m ilgio, tai yra mažesnis už šiuolaikinį „Smart Fortwo“. Jo masė tik 498 kg.
|
Dvivietis „AMC Amitron“ galėjo pasiekti 80 km/val. greitį, o 22,5 kWh talpos ličio-nikelio-fluorido akumuliatoriai – įveikti 240 km. Elektromobilyje buvo sumontuota regeneracinė stabdžių sistema.
The AMC Amitron (1969) - one of many electric car concepts that never made it to production #design #Automotive #ElectricVehicle pic.twitter.com/QceOhCozJC
— Ed Sweetman (@humanpilot) November 24, 2021
„AMC Amitron“ net buvo planuota pradėti gaminti 1972 m., tačiau projektas buvo laikomas pernelyg novatorišku, o AMC neturėjo pakankamai lėšų jo plėtrai.
AMC Amitron Specs https://t.co/cfZ5ZMpj2w pic.twitter.com/kmRi7Df16e
— Wendy O'Rourke (@wendyOrourke) June 28, 2022
Kartkartėmis elektromobilis buvo demonstruojamas įvairiose automobilių parodose, tačiau po 1977 metų apie jį nieko nebuvo girdėti. Kaip paaiškėjo, visą šį laiką jis buvo laikomas kolekcijoje.
„American Motors Corporation“ (AMC) – 1954-1988 metais egizstavęs automobilių gamintojas. Jis įkurtas susijungus „Nash-Kelvinator Corporation“ ir „Hudson Motor Car Company“. 1987 m. įmonę galiausiai įsigijo „Chrysler“. 1988 m. AMC tapo „Chrysler“ „Jeep-Eagle“ padaliniu, o 1990 m. pilnai sujungta su „Chrysler“.