[Žinios trumpai] „Putinas tampa vis labiau pavojingesnis - jis pateko į spąstus ir dabar pasiruošęs rizikuoti viskuo“ ()
V. Putino neapdairumas įstūmė jį į spąstus, iš kurių jis visomis jėgomis bando išsikapstyti, tačiau dar nėra pasirengęs pripažinti pralaimėjimo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atsidūrė beviltiškoje situacijoje, nes įspraudė save į spąstus.
Apie tai rašo britų laikraščio „Guardian" apžvalgininkas Simonas Tisdallas.
Kremlius nebegali patempti karo Ukrainoje, nes Vakarų sankcijos pradėjo veikti, suėsdamos Rusijos ekonomiką. Be to, skurdo fone RF ginkluotųjų pajėgų skaičius ir pajėgumai greitai išsenka.
Kol kas ekspertas mato du įvykių raidos scenarijus, dėl kurių gali apsispręsti Kremliaus savininkas. Taigi, V. Putinas galėtų paskelbti įsivaizduojamą pergalę, paskelbti, kad NATO „grėsmė" buvo neutralizuota. Tačiau mainais jis gali reikalauti kontroliuoti jau aneksuotas teritorijas. Maskva supranta, kad oficialusis Kijevas niekada savo noru nepriims tokių sąlygų.
Tada Rusijos Federacija vėl galėtų rizikuoti ir pasikliauti eskalavimu mūšio lauke, pavyzdžiui, pasinaudodama Baltarusija. Tačiau Kremliuje kyla abejonių, kad Rusijos generolai palaikys šią suktybę. V. Putinas taip pat gali nuspręsti, kad geriausias variantas – pakelti akcijas Ukrainos sąjungininkams, siekiant pakirsti Kijevo pasipriešinimą. Maždaug šis procesas buvo pradėtas Europoje, kur žiemos išvakarėse pradėta diskutuoti apie energijos kainas.
Be to, ne paslaptis, kad Rusija turi daug sąjungininkų, išsibarsčiusių po Europą. Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ne kartą demonstravo savo lojalumą ir trukdė ES sankcijoms Rusijai, o liepą sudarė vienašališką dujų susitarimą su Kremliumi.
Dviejų Italijos kraštutinių dešiniųjų partijų, kurios po rinkimų greičiausiai prisijungs prie valdančiosios koalicijos, lyderiai glaudžius ryšius su Maskva palaiko jau daugelį metų.
Be to, ES ir JK pagrįstai baiminasi, kad V. Putinas išprovokuos naują konfliktą Balkanuose, siekdamas nukreipti dėmesį nuo Ukrainos.
„Neapgalvotas V. Putino elgesys okupuotoje Zaporožės atominėje elektrinėje rodo, kad jis yra pasirengęs rizikuoti beveik viskuo vardan pergalės. Beviltiškas diktatorius kasdien darosi vis pavojingesnis", – reziumuoja S. Tisdallas.