[Žinios trumpai] „Šiuo atveju NATO tikrai nesikiš". D.Medvedevas įsitikinęs, kad yra vienas variantas, kai Rusija gali be atsako panaudoti branduolinį ginklą (4)
Pasak Rusijos politiko, yra nemažai sąlygų, kurioms esant Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą be ilgų konsultacijų ir neprašant niekieno leidimo.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
Rusijos politikas Dmitrijus Medvedevas dar kartą pagrasino Vakarų šalims ir Ukrainai branduoliniais ginklais. Žodžius apie demokratines vertybes, kuriuos dažnai vartoja Vakarų politikai, jis pavadino „ritualiniu verbaliniu viduriavimu". D. Medvedevas apie tai rašė savo „Telegram" kanale.
Buvęs Rusijos prezidentas, dabar einantis Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos pavaduotojo pareigas, mano, kad anglosaksų pasaulis bando apginti savo išskirtinę teisę valdyti pasaulį, o „viduriuojančios demagogijos fontanai ir pikta riaumojanti retorika" yra naudojami kaip būdas pasiekti šį tikslą.
Rusijos pareigūnas Didžiosios Britanijos ministrę pirmininkę Lizą Truss pavadino „jauna proto Londono teta“, o JAV valstybės sekretorių Anthony'į Blinkeną ir JAV patarėją krašto apsaugos klausimais Jake'ą Sullivaną pavadino „įvairiais antrininkais“, kurie purškia Atlanto seiles ir reikalauja, kad Rusijos Federacija nuimtų ranką nuo „branduolinio mygtuko".
Rusijos Federacijos Saugumo Tarybos vadovo pavaduotojas minėtiems Vakarų politikams priminė, kokiomis sąlygomis Rusijos Federacija gali panaudoti branduolinį ginklą:
- jei Rusija ar Rusijos Federacijos sąjungininkai bus užpulti naudojant branduolinius ginklus;
- jeigu ataka naudojant įprastinius ginklus kelia grėsmę Rusijos kaip valstybės egzistavimui;
- jei grėsmė RF viršija nustatytą pavojaus ribą, bus surengtas branduolinis atsakas. Be ilgų konsultacijų.
Pasak jo, šie atvejai yra iš anksto numatyti ir atitinka Rusijos Federacijos politiką branduolinio atgrasymo srityje.
Negana to, D. Medvedevas pareiškė, kad Rusija stengsis užkirsti kelią branduolinių ginklų atsiradimui „priešiškoje" Ukrainoje.
Sąlygos, kuriomis Rusija gali pradėti branduolinį smūgį Ukrainai
D. Medvedevas paaiškino, kad Rusija gali panaudoti branduolinį ginklą prieš Ukrainos vadovybę po tariamo didelio masto agresijos akto, keliančio egzistencinį pavojų Rusijos Federacijai.
Šiuo atveju, pareigūno nuomone, tiesioginio NATO įsikišimo nebus.
„Juk Vašingtono, Londono, Briuselio saugumas Aljansui yra daug svarbesnis nei niekam nereikalingos mirštančios Ukrainos likimas", – savo nuomonę išsakė D. Medvedevas.
Ginklų tiekimą Ukrainai jis pavadino ne daugiau kaip Vakarų šalių verslu: nei JAV, nei Europa neplanuoja mirti per branduolinę apokalipsę, todėl ignoruos bet kokių ginklų panaudojimą „dabartiniame konflikte". (To, kas vyksta Ukrainoje, D. Medvedevas kol kas nevadina karu, bet ir ne „specialia operacija").