Putinas savo kalboje skelbia stabdantis dalyvavimą paskutinėje branduolinėje sutartyje su JAV – ką tai reiškia? (Video)  ()

„Šiuo atžvilgiu esu priverstas šiandien pranešti, kad Rusija sustabdo savo dalyvavimą strateginėje puolamojo ginklo sutartyje“, – sakė jis įstatymų leidėjams baigiantis svarbiai kalbai parlamente, praėjus beveik metams nuo karo Ukrainoje.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Prezidentas Vladimiras Putinas šiandien pareiškė, kad Rusija sustabdo savo dalyvavimą Naujojoje START sutartyje su JAV, kuri riboja abiejų šalių strateginius branduolinius arsenalus.

„Šiuo atžvilgiu esu priverstas šiandien paskelbti, kad Rusija sustabdo savo dalyvavimą strateginėje puolamojo ginklo sutartyje“, – sakė Putinas įstatymų leidėjams baigiantis svarbiai kalbai parlamente, praėjus beveik metams nuo karo Ukrainoje.

Naujoji START sutartis buvo pasirašyta Prahoje 2010 m., įsigaliojo kitais metais, o 2021 m. buvo pratęsta dar penkeriems metams, kai tik pareigas pradėjo eiti JAV prezidentas Joe Bidenas.

 

Jis apriboja strateginių branduolinių galvučių, kurias gali dislokuoti JAV ir Rusija, skaičių ir sausumos bei povandeninių raketų ir bombonešių dislokavimą joms pristatyti.

 

Pasak ekspertų, Rusija turi didžiausias branduolinių ginklų atsargas pasaulyje – beveik 6000 kovinių galvučių. Kartu Rusija ir JAV turi apie 90 % pasaulio branduolinių galvučių – pakankamai daug kartų sunaikinti planetą.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(6)
(26)
(-20)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()