Slovėnai perka tokius pačius visureigius, kaip ir Lietuva – bet pirkinys pasižymės vienu pranašumu (Video) ()
Kaip ir Lietuvos kariuomenė, slovėnai 2018 metais pasirinko šarvuotus visureigius JLTV (angl. Joint Lihgt Tactical Vehicle), pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Pasak jo, Slovėnijos kariuomenė užsakė 38 tokius visureigius, ir už juos sumokės 32 mln eurų.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
„Ant JLTV bus sumontuoti 76 mm dūminiai granatsvaidžiai, kurių gamintojas yra Vokietijos įmonė „Krauss-Maffei Wegmann“ – bei distanciniu būdu valdomi ginkluotės bokšteliai „Kongsberg M153“. Šiuose bokšteliuose montuojami 7,62 mm ir 12,7 mm kulkosvaidžiai bei 40 mm automatiniai granatsvaidžiai“, – pasakoja karys.
Anot jo, be šių palyginus lengvų ginklų, slovėnai planuoja integruoti valdomą prieštankinę raketinę sistemą „Spike LR“, kurios šaudymo nuotolis – iki 4 km. Tokią pačią naudoja ir naudoja Lietuvos kariuomenė.
„Tačiau, slovėnai be „Spike LR raketų“ galės leisti ir naujesnes „Spike LR2“ prieštankines raketas, kurių šaudymo nuotolis yra didesnis ir siekia 5,5 km atstumą“, – sako D.Antanaitis.
Jis pasakoja, kad „Spike LR2“ prieštankinės raketos pramuša trečdaliu storesnį šarvą nei senesnės „Spike LR“ raketos, iki 20 cm storio gelžbetonio sieną, o taip pat gali detonuoti pastato viduje.
Pasak karininko, pačios raketos valdymas galimas keliais būdais:
- Karys iššauna, o raketa savarankiškai skrenda ir naikina taikinį.
- Karys „nuvairuoja“ raketą iki taikinio.
- Karys nemato, kur yra taikinys, bet žino jo koordinates. Raketa paleidžiama į kariui nematomą taikinį (miške, už pastato ar kur kitur) ir raketa savarankiškai nukeliauja iki taikinio bei jį sunaikina.
„JLTV su distanciniu būdu valdomu bokšteliu, kuriame integruota „Spike LR“ sistema, dabar buvo demonstruojama norint parodyti, kad šios prieštankinės sistemos integravimas yra priartėjęs prie serijinės gamybos, ir slovėnai galės naudoti visureigius ne tik žvalgybai bei artimai ugnies paramai, bet ir naikinant stipriai šarvuotus taikinius iki 5,5 km nuotoliu“, – apibendrina D.Antanaitis.