Vokietija ruošiasi karui. Tokių permainų gyventojai dar nematė  ()

Šaliai būtina geriau apsiginkluoti, atsižvelgiant į Rusijos agresiją.


Visi šio ciklo įrašai

  • 2024-06-11 Vokietija ruošiasi karui. Tokių permainų gyventojai dar nematė  ()

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

67 puslapių dokumentas, žinomas kaip „Pagrindinės gairės totalinei gynybai“, buvo išleistas šią savaitę ir aprašo visišką Vokietijos piliečių kasdieninio gyvenimo transformaciją karo atveju, rašo CNN.

Dokumente rašoma, kad kilus karui bus grąžintas piliečių šaukimas, kvalifikuoti darbuotojai, sulaukę 18 metų, galėtų dirbti tam tikrus darbus, pavyzdžiui, kepyklose ir pašto skyriuose, jiems gali būti uždrausta išeiti iš darbo. Gydytojai, psichologai, slaugytojai ir veterinarai, pagal specialybę, dirbtų karinėse ir civilinėse tarnybose.

Trūkstant maisto, Vyriausybė sukurs maisto atsargas, siekdama aprūpinti piliečius „vienu karštu patiekalu per dieną“.

Į atsargas būtų įtraukti tokie maisto produktai kaip ryžiai, ankštiniai augalai ir kondensuotas pienas. Kiti pagrindiniai ištekliai, tokie kaip benzinas ir nafta, taip pat galėtų būti normuojami naudojant kuponus, jei jų pritrūktų.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas tik nuo 6,27€! El. dviratis, pompa, 10in1 šakotuvas, mini įrankis poliravimui, graviravimui, šlifavimui, gręžimui ir kt. (Video)
3368 1

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-06-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „BlitzWolf BW-NEW TH5“ - 10in1 daugiafunkcis šakotuvas

2) Įkraunamas belaidis mini įrankis poliravimui, graviravimui, šlifavimui ir gręžimui

3) „ANENG A3005“ - multimetras

4) „Topshak TS-PW1“ - 18V impulsinis suktuvas su 380Nm, be baterijos ir įkroviklio

5) „TUERBB T-AP66“ - belaidė pompa

6) „Honey Whale S6 Pro“ - 350W, 48V 15Ah el. dviratis

Išsamiau

Taip pat minimos civilinės saugos priemonės, įskaitant požeminių stočių pavertimą improvizuotais bunkeriais ir ligoninių paruošimą pacientų antplūdžiui. Vokietijos vidaus reikalų ministrė Nancy Fazer pareiškė, kad šaliai būtina geriau apsiginkluoti, atsižvelgiant į Rusijos agresiją.

„Rusijos agresija visiškai pakeitė saugumo situaciją Europoje, pirmiausia tarp mūsų rytinių ES partnerių, tokių kaip Baltijos šalys, NATO, taip pat ir dėl hibridinių grėsmių, tokių kaip kibernetinės atakos, šnipinėjimas ir dezinformacija“, – sakė ji.

„Be visų mūsų saugumo organų priemonių ir karinio atgrasymo bei gynybos, turime papildomai stiprinti civilinę apsaugą.“

Dokumente įspėjama, kad Vokietijos ligoninės turi ruoštis ilgą laiką gydyti daug pacientų. Taip pat tai, kad kilus karui Vokietijos gyventojai negali tikėtis, kad „valstybės organizuojama pagalba“ bus suteikta nedelsiant, nes gali „vienu metu būti padaryta žala daugelyje vietų“.

 

Todėl, kaip teigiama dokumente, civiliai pirmiausia turi būti pasirengę padėti sau, o taip pat, kur įmanoma, padėti savo kaimynams.

Rūsiai, požeminės automobilių stovėjimo aikštelės ir metro stotys turėtų būti naudojamos kaip laikini bunkeriai, rašoma dokumente.

Vokietijos transliuotojai ir skaitmeninė žiniasklaida pagal įstatymus privalės nedelsiant dalytis svarbia vyriausybės informacija. Valdžia turės teisę evakuoti civilius į nurodytas vietas, tačiau neturėtų atskirti šeimų.

Nors tikimasi, kad Vokietijos meteorologijos tarnybos ir toliau dirbs nepaprastosios padėties atveju, valdžios institucijos gali uždrausti arba apriboti prognozių skelbimą.

 

Atnaujinti Vokietijos karo planai pateikiami po V. Putino grasinimų Europos saugumui.

Karas Ukrainoje vyksta jau antrus metus, pabaigos nematyti, vis labiau baiminamasi, kad konfliktas gali persimesti į NATO. Vokietijos „Der Spiegel“ paskelbė gynybos ministro Boriso Pistoriuso pareiškimą: „Turime būti pasirengę karui iki 2029 m. Neturime tikėtis, kad V. Putinas sustos prie Ukrainos sienų.“

Trečiadienį B. Pistoriusas turėtų pristatyti savo pasiūlymą dėl privalomosios karo tarnybos modelio Vokietijoje.

Privalomoji karo tarnyba buvo panaikinta 2011 m., o jos pakartotinis įvedimas Vokietijoje sukėlė ginčų. Būtent Vokietijos gynybos ministerija planuoja sustiprinti karinių pajėgų rezervinę sudėtį iki 60 000 vyrų ir moterų, sakė atsargos sudėties vyresnysis pareigūnas.

„Esu įsitikinęs, kad privalome visiškai pritaikyti rezervus prie dabartinių saugumo iššūkių, kad galėtume tinkamai paremti Bundesverą vykdant nacionalinės ir sąjungininkų (NATO) gynybos užduotis“, – sakė generalinio inspektoriaus pavaduotojas ir atsargos komisaras generolas leitenantas Andreasas Hope'as. 

 

Pastarosiomis savaitėmis Rusija paskelbė griežčiausius įspėjimus Vakarams po to, kai kai kurie Ukrainos sąjungininkai leido Kyjivui panaudoti savo ginklus atakuoti ribotus taikinius Rusijos teritorijoje.

Trečiadienį V. Putinas Vakarų ginklų tiekimą apibūdino kaip „labai rimtą ir pavojingą žingsnį“. Rusijos vadovas ypač atkreipė dėmesį į Rusijos santykių su Vokietija žlugimą.

Jis tvirtina, kad vokiečių tankų pasirodymas Ukrainoje sukėlė „moralinį, etinį šoką“, nes „rusų visuomenės požiūris į Vokietiją visada buvo labai geras, labai geras“.

„Dabar, kai sakoma, kad bus dar keletas raketų, kurios taikysis į taikinius Rusijos teritorijoje, tai, žinoma, galiausiai sugriauna Rusijos ir Vokietijos santykius“, – pridūrė jis.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(3)
(1)
(2)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()