„533 mm kalibro torpedos.“ Didžiulė audra. Prie pat JAV kranto  ()

Tai vienas naujausių tokio tipo laivų Rusijos arsenale.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip pranešė naujienų agentūra „Associated Press“, keturi Rusijos laivai plaukia į Kubą. Tarp jų – ir branduoliniu varikliu varomas povandeninis laivas „Kazan“, vienas naujausių tokio tipo Rusijos arsenale. Anot Kubos užsienio reikalų ministerijos, laivai Havanoje bus birželio 12–17 dienomis ir nė vienas iš jų neturi branduolinių ginklų. Kubos valdžia taip pat tikina, kad jų atplaukimas nekelia grėsmės regionui. 

Kubos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad keturi Rusijos laivai tai: fregata „Admiral Gorškov“, branduolinis povandeninis laivas „Kazan“, tanklaivis „Akademik Pašin“ ir gelbėjimo vilkikas „Nikolaj Čiker“. Jie bus dislokuoti Havanos uoste, esančiame maždaug 250 km nuo Floridos.

[EU+Kuponai] Specialus rinkinukas! „Xiaomi“ orų stotelės, 6in1 „Steam“ stotelės-hubai, akumuliatoriniai veržliasukiai, multimetrai, pompos ir kt. (Video)
1641 2

Specialus rinkinukas

Kuponai

Galioja iki 2024-06-30

Labai ribotas kiekis

Iš Čekijos/Kinijos sandėlių greitas ir saugus pristatymas

1) „BlitzWolf BW-CML5“ - monitoriaus šviesos juosta

2) „VIOLEWORKS“ - 520Nm akumuliatorinis veržliasukis su 2 baterijomis

3) „Xiaomi DUKA Atuman THmini“ - 2 vnt., drėgmės ir temperatūros matuokliai

4) „Bakeey Steam Deck“ - 6in1 stotelė hub'as (šakotuvas)

5) „ANENG 683“ - išmanusis multimetras

6) „TUERBB T-AP77“ - belaidė pompa, 150PSI

Išsamiau

„Kazan“ yra modernizuota projekto 885 „Jasień“ versija, t.y. ketvirtos kartos smogiamasis branduolinis povandeninis laivas. Padalinys pradėtas eksploatuoti 2021 metų gegužę. Be to, Rusija turi kelis tokio tipo laivus – 2014 metais pradėtą ​​naudoti „Severodvinsk“ ir nuo 2022 metų eksploatuojamą „Krasnojarsk“.

 

„Kazan“ yra 120 m ilgio, 13 m pločio ir maždaug 14 000 tonų talpos. Laivas gali panerti iki 600 metrų gylyje ir autonomiškai veikti iki 100 dienų. Tikslūs jo techniniai duomenys vis dar lieka paslaptyje. Tačiau žinoma, kad jis gali gabenti 533 mm kalibro torpedas, taip pat raketas „Onyx“, „Kalibr“ ir „Granat“. Juos valdo 64 žmonių įgula.

Jie taip pat yra labai tylūs – ypač lyginant su kitais Rusijos laivais. Jie gali pasiekti greitį iki 65 km/h po vandeniu ir 50 km/h tyliuoju režimu.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: MTPC
MTPC
(19)
(50)
(-31)
MTPC parengtą informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško VšĮ „Mokslo ir technologijų populiarinimo centras“ sutikimo draudžiama.

Komentarai ()