Gali būti, kad atrasta paralelinė Visata (1)
Kosmoso mikrobangų spinduliuotės foną tyrinėjęs mokslininkas Ranga-Ramas Chary pareiškė, jog visai įmanoma, kad į mūsų Visatą atsimušė kita Visata. Mikrobangų spinduliuotės fonas yra ankstyvųjų Visatos egzistavimo etapų pėdsakas, rašo news.yahoo.com.
Prisijunk prie technologijos.lt komandos!
Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.
Sudomino? Užpildyk šią anketą!
JAV Plancko duomenų centro mokslininkas R. Chary, analizavęs kosmoso mikrobangų foną, pastebėjo netikėtą šviesų tašką. Savo moksliniame darbe „Spectral Variations of the Sky: Constraints on Alternate Universes“ mokslininkas tvirtina, kad nors ir yra 30 proc. tikimybė, kad šie švytėjimo intensyvumo svyravimai nieko neįprasto nereiškia, kaip pat yra tikimybė, kad jos įrodo multivisatos egzistavimą.
„Taip pat tikėtina, kad šio signalo šaltinis yra mūsų Visatos ir alternatyvios Visatos, kurios barionų/fotonų santykis yra maždaug 65 vienetais didesnis nei mūsų Visatos, susidūrimas“, – rašė mokslininkas.
Multivisatos idėja – visai ne naujovė. Ji byloja, kad mūsų Visata – tik viena iš daugelio. Ji grindžiama kosmoso infliacijos prielaida. Ir nors multivisatos idėja pastaraisiais dešimtmečiais įgijo daugiau šalininkų ir pripažinimo, iki šiol kitų visatų egzistavimo fakto įrodyti nepavyko.
Tuo tarpu mokslininko straipsnyje teigiama, kad mūsų Visatos susidūrimas su kita Visata, pagal šiuolaikines multivisatų teorijų versijas, yra įmanomas. O švytėjimas, pagal tas pačias teorijas, yra sukeltas kitos Visatos, kurioje galioja kitokie fizikos dėsniai, medžiagos.
Visi R. Chary duomenys yra paimti vien iš mikrobangų fono: iš jo buvo pašalinti visi objektai – žvaigždės, kosminės dujos ir dulkės. Teoriškai turėjo likti tik mikrobangų „triukšmas“. Tačiau taip nebuvo. Tam tikrame dažnyje kai kurie dangaus plotai atrodė šviesesni už kitus.
Jie, panašu, atsirado praėjus vos keliems šimtams tūkstantmečių nuo Didžiojo sprogimo, kai pradėjo jungtis elektronai ir protonai bei susidarė šviesą skleidžiantis vandenilis. Tačiau šie šviesesnieji dangaus plotai buvo net 4500 kartų šviesesni, nei turėtų būti. Kembridžo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkas Jensas Chluba komentavo:
„Šis signalas yra vienas iš mūsų pačių Visatos pirštų atspaudų. Kitos visatos turėtų palikti savus, kitokius atspaudus“. Multivisatos išaiškinimas tvirtina, kad kai kurie fotonai ir elektronai galėjo susidurti su kita Visata – šio susidūrimo atveju išsiskyrė gerokai intensyvesnė šviesa.
„Norint paaiškinti dr. R. Chary pastebėtus signalus reikalingas stiprus kitų dalelių, giminingų fotonams, kiekio padidinimas. Alternatyvioje visatoje tai galėtų būti visai įmanoma“, – sakė J. Schluba.
Bet tokie argumentai įtikina ne visus. Prinstono universiteto (JAV) astrofizikas teoretikas Davidas Spergelis sako, kad, vertėtų paieškoti ir kitų galimų paaiškinimų, kurie nebūtų susiję su kitomis visatomis: „Kosminių dulkių savybės yra sudėtingesnės nei manėme, o aš manyčiau, kad jų poveikis rezultatams yra labiau tikėtinas paaiškinimas“.