Iš šokolado kuriami vaistai nuo kosulio  (1)

Šokoladas ir jame esančios aktyviosios medžiagos gali padėti įveikti užsitęsusį kosulį, rašo „Daily Mail“ su nuoroda į naujus vaistus kuriančių mokslininkų atlikto tyrimo išvadas.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Mokslininkai atlieka paskutinius klinikinius bandymus su vaistais, kurių sudėtyje yra teobromino – gydomosiomis savybėmis pasižyminčios medžiagos, kurios yra kakavoje ir iš jos gaminame šokolade. Jei bandymai bus sėkmingi, vaistas prekyboje gali atsirasti jau po dvejų metų. Daugiau nei septynis milijonus britų kankina užsitęsęs kosulys – toks, kuris trunka ilgiau nei dvi savaites. Kai kurių pacientų simptomai primena astmą. Dauguma medicininių preparatų nuo kosulio gydo tik simptomus, o ne priežastis, be to, jie sukelia pašalinį poveikį, tokį kaip mieguistumas. Kai kurių vaistų nuo kosulio sudėtyje yra kodeino, kuris gaminamas naudojant opiatus. Anksčiau Londono nacionalinio širdies ir plaučių ligų tyrimo instituto atliktas tyrimas parodė, kad teobrominas yra 33 proc. veiksmingesnis, kovojant su kosuliu, nei kodeinas. Jis tiesiogiai veikia klajoklinį nervą (lot. k. – „vagus nervus“), kuris yra susijęs su užsitęsusiu kosuliu. Pietų Korėjoje atliktas tyrimas parodė, kad teobrominas nesukelia šalutinio poveikio, kurį sukelia įprasti vaistai nuo kosulio.

Profesorius Alyn Morice, vyriausiasis kosulio gydymo ekspertas ir Halio kosulio gydymo klinikos vadovas, pasakė: „Visoje Didžiojoje Britanijoje tūkstančius žmonių kankina užsitęsęs kosulys, o dauguma vaistų nuo kosulio turi šalutinį poveikį, todėl mums žūtbūt reikia vaistų be opioidų ir be šalutinio poveikio.“

Galutinis klinikinių bandymų etapas planuojamas kitais metais. Naujieji vaistai kol kas vadinami BC1036, juos kuria SEEK, didžiausia Didžiosios Britanijos privati naujų vaistų kūrimo kompanija.

SEEK vadovas vartotojų sveikatos klausimais Manfredas Scheske pasakė: „Užsitęsęs kosulys kankina daugelį, jis trunka kelias savaites, ypač po virusinių infekcijų. Jį sunku išgydyti, nes vaistų nuo kosulio, kurių sudėtyje yra opiato, dozės ribojamos dėl galimo pašalinio poveikio.“

„Mūsų kuriamas naujasis vaistas turėtų gerokai paspartinti užsitęsusio kosulio gydymo procesą ir pagerinti pacientų gyvenimo kokybę.“

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: delfi.lt
(2)
(0)
(1)

Komentarai (1)