„EMP recycling‘‘ šaldytuvų perdirbimo kokybę jau trečią kartą pasirinko Estijos gamintojų ir importuotojų asociacija  (0)

Didžiausia Estijos elektros ir elektroninės įrangos gamintojų ir importuotojų asociacija "EES Ringlus“ šaldytuvų perdirbimui vėl pasirinko Lietuvos įmonę – UAB "EMP recycling” (EMP). Kas dvejus metus šios asociacijos skelbiamame tarptautiniame perdirbimo konkurse EMP nugali jau trečią kartą.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Asociacija "EES Ringlus“ yra sukūrusi efektyviai veikiančią elektros ir elektroninės įrangos atliekų (EEĮA) tvarkymo sistemą ir visus procesus (visuomenės švietimą, surinkimą ir perdirbimo įmonių pasirinkimą) vykdo labai atsakingai. Surinktoms atliekoms perdirbti yra skelbiami tarptautiniai konkursai. Pasirenkami perdirbėjai, turintys ne tik visus reikalingus leidimus ir licencijas, bet ir atitinka ES direktyvų reikalavimus. "EES Ringlus“ atstovai nuolat lankosi perdirbimo įmonėse, stebi perdirbimo procesus, analizuoja gaunamą produkciją. Ypatingas dėmesys yra skiriamas pavojingoms atliekoms (šaldytuvams, televizoriams…).

Konkurso nugalėtoja EMP šaldytuvus perdirba moderniausioje Pabaltijyje šaldytuvų perdirbimo gamykloje. Iš jų pirmiausia pašalinamos visos pavojingos dalys, iš vamzdelių ir sienelių išsiurbiamas ozono sluoksniui pavojingas freonas, kuris (apie 3–5 tonas kasmet) išgabenamas į specializuotas gamyklas tolimesniam perdirbimui, o šaldytuvai pavirsta antrinėmis žaliavomis – metalų ir plastiko granulėmis. 2009 metais buvo perdirbta per 1 300 t šaldytuvų, 40 % – iš Estijos.

Pasak EMP generalinio direktoriaus Almonto Kybarto, didžiausios Lietuvos gamintojų ir importuotojų asociacijos iš estų galėtų pasimokyti nuoseklumo, kryptingumo kuriant ir palaikant EEĮA tvarkymo sistemas, nes čia dažnai tik metų pabaigoje pradedama galvoti, kaip įvykdyti einamųjų, o kartais ir praėjusiųjų metų EEĮA sutvarkymo užduotis. Taip pat svarbus aplinkosauginis požiūris į atliekų perdirbimą, nes rinkoje pasirinkta žemiausia perdirbimo kaina dažniausiai reiškia ne aukščiausią perdirbimo kokybę.

EMP šis dvejų metų trukmės perdirbimo užsakymas reiškia ne tik įdiegtų perdirbimo technologijų ir turimų aplinkosauginių standartų įvertinimą, bet ir stabilumą – moderniausia šaldytuvų perdirbimo gamykla  Lietuvos EEĮA tvarkymo sistemų susikūrimo galės laukti ne  stoviniuodama, o kasdien pavojingas šaldytuvų bei kitų prietaisų atliekas versdama vertingomis antrinėmis žaliavomis.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(1)

Komentarai (0)