Vandenynus teršiantis plastikas virs dulkių siurbliais  (7)

Ramusis vandenynas yra labiausiai užterštas plaukiojančiomis plastiko šiukšlių salomis, tokių šiukšlynų nestinga ir Indijos bei Atlanto vandenynuose, Viduržemio, Šiaurės ir Baltijos jūrose, todėl didžiausias buitinės ir profesionalios technikos gamintojas „Electrolux“ birželio pabaigoje pradėjo rinkti plastiką penkiuose pasaulio vandenyse ir pirmą kartą panaudos jį specialios dulkių siurblių serijos, pavadintos „Siurblys iš jūros“, gamybai.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Plastikas iš vandenų bus renkamas įvairiais būdais, priklausomai nuo vietos – pradedant nardymu, baigiant nugriebimu nuo paviršiaus. Prie šio projekto prisidės vietos ekspertai bei savanoriai. Kiekvieno dulkių siurblio korpusas, pagamintas iš jūras teršusio plastiko, bus unikalus savo spalviniu raštu ir bus pažymėtas jūros, iš kurios surinkta žaliava, ženklu. Šia iniciatyva siekiama atkreipti dėmesį į plastiko taršą, kartu parodant, jog pasaulyje perdirbama tik nedidelė dalis pagaminamo plastiko. “Mūsų vandenynuose plaukioja plastiko salos, kurių dydis kelis kartus viršija Teksaso valstijos plotą. Tuo tarpu sausumoje tenka medžioti perdirbtą plastiką, kurį būtų galima panaudoti aplinkai draugiškiems siurbliams. Tai rodo, jog būtina pakeisti pasaulio plastiko karmą“, sako Cecilia Nord, „Electrolux“ viceprezidentė namų priežiūros prietaisų darnaus vystymo reikalams. Pasak jos, reikalas yra pernelyg svarbus, kad būtų laukiama, kol jį išspręs politikai. „Kompanijos, vartotojai ir politikai yra vienodai atsakingi už situaciją. Kadangi „Electrolux“ teikia prietaisus milijonams namų, mes turime galimybę didinti šios problemos žinomumą ir įtakoti vartotojų sprendimus“, sako kompanijos atstovė.

C. Nord teigimu, vienintelis barjeras buities prietaisų gamyboje naudoti daugiau perdirbto plastiko yra nepakankama žaliavos pasiūla. Perdirbimo rinka šiuo metu įgyvendina daug tyrimų ir patobulinimų, tačiau subalansuojant pasiūlą ir paklausą, turi pasikeisti vartotojų požiūris ir pašalinamos perdirbimui trukdančios kliūtys.

“Daugiau perdirbamo plastiko reiškia aplinkai draugiškus prietaisus. „Electrolux“ inžinieriai atrado būdą žaliosios linijos siurbliams panaudoti net 70 proc. perdirbto plastiko, tačiau mūsų tikslas, žinoma, padidinti jį iki 100 proc. visose linijose”, sako Jonas Magnusson, „Electrolux“ produktų marketingo vadovas.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(0)
(0)
(0)

Komentarai (7)