Putų polistirolo gamintojų ir vartotojų asociacija sieks išaiškinti klaidinančios informacijos platintojus  (0)

Gegužės pradžioje, Vilniuje, Žirmūnų gatvėje esančio 81-ojo daugiabučio gyventojams į pašto dėžutes buvo išplatinta pastatų renovaciją ir termoizoliacinę medžiagą polistireninį putplastį šmeižianti informacija. Siekdama apginti savo narių interesus, Putų polistirolo gamintojų ir vartotojų asociacija (PPGVA) kreipsis į atitinkamas institucijas su prašymu ištirti klaidinančios informacijos platintojus.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kol kas nėra žinoma, kiek namų Žirmūnuose ir kituose Vilniaus rajonuose bei Lietuvos miestuose anoniminė informacija galėjo pasiekti. Tikimasi, kad tai paaiškės tyrimų metu. „Pašto dėžutėse išplatinta neteisinga informacija apie polistireninio putplasčio savybes kur kas labiau panėšėja į nekompetentingus komunikacijos veiksmus, o ne bandymą konkuruoti. Jau surinkti visi dokumentai, reikalingi pradėti tyrimui, vėliau lauksime paaiškinimo“, - sakė PPGVA prezidentas Vytautas Antanas Čaplikas.

PPGVA narių gaminamos produkcijos panaudojimą ir sprendimus reglamentuoja Aplinkos ministerijoje įregistruotos statybos taisyklės ST 124555837.01:2005 „Atitvarų šiltinimas polistireniniu putplasčiu“.

Š. m. kovo 1 d. įsigaliojo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos visuomeninių pastatų gaisrinės saugos taisyklės, numatančios paslaugų, kultūros, mokslo, gydymo, poilsio, sporto, religinės ir kt. paskirties pastatų, kurie gali būti apšiltinami termoizoliacinėmis medžiagomis, tarp jų ir polistireniniu putplasčiu, reikalavimus.

PPGVA sieks išsiaiškinti, kas platino klaidingą informaciją apie polistireninio putplasčio savybes ir  sudedamųjų medžiagų poveikį.

2011 m. balandžio 7 d. žiniasklaidos atstovams organizuotos specialios ekskursijos po polistireninio putplasčio gamyklą „Šilputa“ metu, jau per 60 metų plačiai naudojamo putplasčio savybes pristatė didžiausio pasaulyje chemijos koncerno „BASF SE“ pardavimų ir marketingo direktorius Europai Uwe Kundel.

Lietuvos šiltinimo rinkoje polistireninio putplasčio termoizoliacinės medžiagos panaudojimas taip pat auga, o šiuo metu užima daugiau nei trečdalį rinkos.

Apie polistireninį putplastį

Šiandien Vokietijoje virš 80 proc. išorinių sudėtinių šiltinimo sistemų pagrindą sudaro polistireninis putplastis. Ši termoizoliacinė medžiaga plačiai naudojama Šveicarijoje, Austrijoje, Italijoje, Skandinavijoje bei kt. Europos šalyse, kur be tinkuojamųjų fasadų sėkmingai prigijo ir ventiliuojamieji fasadai polistireninio putplasčio pagrindu.

Nustatyta, kad polistireninis putplastis išlaiko savo pirmines termoizoliacines ir mechanines savybes per visą pastato gyvavimo, kuris yra ne mažesnis kaip 50 metų, laikotarpį.  Didelis polistireninio putplasčio privalumas yra statmenas paviršiui stipris tempiant. Natūriniai fasadų tyrimai Vokietijoje parodė, kad, kintant garo drėgmei bei temperatūrai, ši polistireninio putplasčio savybė nekinta.

Lietuvoje, kaip ir kitose Europos šalyse, statybose polistireninis putplastis naudojamas tiktai su degumą slopinančiais priedais, todėl savarankiškai degti negali. Putų polistirolo pakuotės, skirtos maisto produktų laikymui, gabenimui ir pervežimui, plačiai naudojamos visame pasaulyje.

Aut. teisės: www.technologijos.lt
(1)
(0)
(0)

Komentarai (0)