5 moksliški galvosūkiai atsipalaidavimui: ar šie teiginiai teisingi ar klaidingi?  (2)

Penktadieniais jau norisi atsipalaiduoti, tačiau kartu galima pramankštinti ir protą. Štai 5 teiginiai - keli iš jų yra teisingi, o kiti - klaidingi. Ar galite juos atskirti?


Visi šio ciklo įrašai

  • 2018-05-11 5 moksliški galvosūkiai atsipalaidavimui: ar šie teiginiai teisingi ar klaidingi?  (2)

Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Kaip ir praeitos savaitės galvosūkiuose, šiems reikės šiokių tokių žinių, tačiau daugelį atsakymų galite išmąstyti, jei gerai įsiskaitysite į šiuos teiginius ir apie juos pagalvosite. Tai ar teisingi, ar klaidingi šie teiginiai?

1. Žalieji augalai išskiria deguonį, todėl yra laikomi Žemės plaučiais. Daugiausia deguonies išskiria pasaulio medžiai ir žolė. Tiesa tai ar melas?

2. ŽIV yra labai pavojingas virusas, viena modernios žmonijos rykščių. ŽIV infekcija kol kas yra nepagydoma, nėra ir patikimų, patvirtintų vakcinų. Tiesa tai ar melas, kad net 10 % europiečių yra atsparūs ŽIV?

3. Pilamo vandens keliamas garsas yra skirtingas, priklausomai nuo jo temperatūros - šis efektas lengvai pastebimas žmogaus ausimi. Tiesa tai ar melas?

4. Velociraptoriai buvo šiek tiek aukštesni už šiuolaikinius žmones - jų aukštis siekė vos daugiau nei 2 metrus. Dėl savo dydžio ir bauginančios išvaizdos velociraptoriai buvo pamėgti Holivudo filmų kūrėjų.

5. Natūralus medus niekada nepasensta - mokslininkai yra aptikę senovės Egipto laikais uždarytų medaus stiklainių, kuriuose buvo dar vartojimui tinkamas medus. Medus iš tiesų yra vienintelis maisto produktas, kuris niekada nepasensta. Tiesa?

Atsakymus rasite kitame straipsnio puslapyje.




1. Melas. Iš tiesų daugiausia deguonies išskiria fitoplanktonas - plika akimi nepastebimi organizmai, kurie plūduriuoja arti vandenynų paviršiaus. Fitoplanktonas, kaip ir augalai, naudoja saulės šviesą bei anglies dvideginį, kad išskirtų deguonį. Pasaulio vandenynai išskiria bent pusę viso Žemės deguonies.

2. Tiesa. Net 10 % europiečių turi genetinę mutaciją, kuri leidžia jų imuninėms sistemoms atpažinti ir sunaikinti virusą. Mokslininkai mano, kad ši mutacija kilo dėl išlikimo maro laikais.

3. Tiesa. Vandens lakumas priklauso nuo jo temperatūros. Pilamas šaltas vanduo skleidžia aukštesnio tono garsą, o štai karštas - žemesnio. Todėl vien pilamos arbatos garsas veikia raminančiai.

4. Netiesa. Velociraptoriai buvo tarsi dideli kalakutai - jų aukštis siekė apie 0,5 m, o ilgis - 2 metrus (dėl ilgos uodegos). Filmuose velociraptoriai vaizduojami neteisingai, nes žmogui pavojaus sukelti jie negalėtų, net jei labai norėtų. Velociraptoriais filmuose dažnai vadinami į kitą dinozaurų rūšį, Utahraptor ostrommaysorum, panašūs ropliai.

5. Melas. Tai kartojama labai dažnai - medus, teigiama, yra vienintelis maisto produktas, kuris niekada nepasensta. Bet, nors jis iš tiesų gali būti vartojamas ir po tūkstančių metų, medus nėra vienintelis visiškai negendantis maisto produktas. Gerai uždaryti stiprieji alkoholiniai gėrimai taip pat bus tinkami vartoti ir po daugybės metų. Nesensta ir druska bei cukrus. Koncentruota klevų sula (klevų sirupas) taip pat niekada nesuges, jei bus tinkamai laikoma. Problema su pastaruoju produktu yra pelėsis, tačiau jį galima išnaikinti sirupą vėl užvirus. Pelėsis, beje, gali užpulti ir medų, todėl medus yra lygiai taip pat negendantis kaip ir klevų sirupas.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: Technologijos.lt
(22)
(6)
(16)

Komentarai (2)