Komentarai Prisijungti
Viršuje: Seniausi | Naujausi
rwc 2011-07-30 11:14
asmenybę.
Man labai liūdna, kai nebeturiu kam paskolinti knygų (per savaitę perskaitau po 3-4) ar ko pasikviesti į teatrą ar koncertą (kas antrą savaitę bent po vieną). Turi žmonės pinigų, bet visiškai nesupranta meno.
Arthuras 2011-07-30 20:56
Turiu tokį pastebėjimą, jog pagyvenę, seni asmenys niekaip negali susitaikyti su tuo, kad vertybės keičiasi. Ir čia NIEKO nepadarysi. Prieš tūkstantį metų jos buvo vienokios, prieš penkis šimtus metų vėl kitokios...
Kodėl jei tau tai įdomu, turi būti įdomu kitiems? Kiti gaudo malonumą kitur. Tos vertybės yra labai slidus reikalas ir manau, jog nelabai galima teigti, jog ankstesnių laikų vertybės yra aukščiau už dabartinių laikų... Mūsų vaikų vertybės visiškai bus kitokios. Ar tai reiškia, kad mes būsime teisesni?
P.S kaip suprantu, miegi labai kukliai, jei per savaitę po 3-4 knygas perskaitai...
rwc 2011-07-30 21:21
Knygos - ne vien įdomumas. Tai ir kitų kultūrų, kitokių charakterių pažinimas. Neįsivaizduoju, kaip galėčiau suvaldyti skirtingų žmonių komandą, jei jų charakteriai man kažko neprimintų ir negalėčiau jų suprasti. Labai pragmatiška: per teatrą ir knygas pažįstu žmones tam, kad juos suvaldyčiau. Kokios vertybės, jei visų pirma nepažįsti supančių tave žmonių?
P.S. prastai laiką skaičiuoji. Traukiniuose ir lėktuvuose sunkiai užmiegu, tai pat nemėgstu žiovauti, kol restorane teiksis prieiti.
Arthuras 2011-07-30 22:55
Tu gal ir nesijauti senas, bet pažiūros, kurios susiformuoja paauglystėje, o gal ir vėliau, juk vis tiek sensta, ir nieko čia nepadarysi.
Visų pirma, reikia suvokti, jog knyga - tik kažkieno parašytas fantazijos vaisius. Nebūtinai tai susiję su tikrove, ar tikrų žmonių reakcijomis į tam tikras situacijas ir pan. Tai ar negali būti taip, kad tos knygos kartais tave suklaidina?
Kad suvokti kitus asmenis, nebūtina skaityti grožinę literatūrą. Kur kas labiau padėtų mokslinė psichologinė literatūra. Apskritai, suvokti kitus žmones, jų jausmus, poelgius yra iš dalies įgimtas gebėjimas.
P.S. tada tau pasisekė, gebi tobulai išnaudoti savo laiką. Ne visi tokie gimė, ne visi tokie gali būt.
kionig 2011-07-31 01:57
. Ir kaip reiktų persilaužti, kad įžvelgtum, to kai kiti nori, man tai yra neįsivaizduojamas dalykas...
O pvz sakykim, ar toks meno supratimo būdas, kaip history kanalo žiūrėjimas yra per prastas ? Dabar žinau, kad Čeikovskis buvo homoseksualus, bet užtat kūrė garsius kūrinius
P.S Prirašiau aš čia paklodžių, bet gal suprasi mano mintį. Taigi ir į patį profiliavimą nereikėtų žiūrėti kaip į didžiulį blogį. Žinoma, asmeniškai iš dalies pritariu, kad humanitariniai mokslai yra reikalingi ir jie prisideda prie asmenybės ugdymo.
Nors šiais laikais, juk viskas orientuota į kiekybę, viskas maksimaliai suspausta t.y programos, laikas ribotas, tiesiog kaip ant konvėjerio, tai bene didžiausia problema, kurią aš įvardinčiau vietoj profiliavimo.
kionig 2011-07-31 02:11
Artūrai irgi žiūrėk, kokia citata papuolė:
Kiekviena karta juokiasi iš senų madų, tačiau religingai laikosi naujų.
// Henry David Thoreau
Galiu spėti, kad rwc 1,5-2 karto už mus vyresnis ir savaime kiekvienoje kartoje yra savotiškų principų, vertybių. Tai tas pats lygiai bus ir su mumis, kai mes būsime rwc amžiaus ir kažko pasigesime, o mūsų susiformuotom vertybėm grės išstumimas jaunosios kartos, kai turėsime greičiausiai prisitaikyti.
rwc 2011-07-31 10:29
Arthuras 2011-07-31 11:23
Vėlgi, aš labiau linkęs tikėti, jog tai yra įgimta. Taip pat, auklėjimas labai svarbu. Bet literatūra?.. Nebent žmogus su dideliu malonumu skaito tuos kūrinius, gal tada ir tobulėja. O jei tai daroma per prievarta - daugiau žalos, nei naudos. Mokykla man tiesiog įdiegė neapykantą literatūrai.
blizzard 2011-07-31 11:40
Iš kur žinai kad įgimtas?
Gal tai ir įgimta, sakykime tai įgimta, tačiau mokytojas nežino ar turi tu tokį įgimtą dalyką ar ne, todėl visus moko vienodai, kad visi pasiektų tavo lygį. Nematau aš čia nieko blogo, tu vis vien per tuos metus ar per tą laiką praleistą pamokose kurias vadini bereikšmėmis, nebūtum nieko gero nuveikęs
Mokykla nekalta dėl to kad moko.
Arthuras 2011-07-31 13:24
Mokykla moko ne galvoti savo galva, o iškalti mintinai ir dėl to ji yra KALTA, nes iškaltų žinių niekur, išskyrus literatūros pamokas, nepanaudosi, nes nesugebėsi.
Sakai, nieko gero nebūčiau nuveikęs? Ar tikrai? Galbūt būtų galimybė labiau susikoncentruoti ties tais dalykais, kurių man reikės?
Mokykla turi būti tam tikrose vietose lankstesnė - taip būtų išugdoma daug ir skirtingų asmenybių, o ne daug ir vienodų.
- 2011-07-31 20:53
O kurių tau dalykų reikės? Gali man atsakyti?
blizzard 2011-07-31 21:10
Man atrodo tu per daug reikalauji.
1. Mokykla nemoko iškalt atmintinai, tai ką tu iškali atmintinai yra privalomas kursas visiems, tai yra juk nepyksti kad mokykla tau liepia atmintinai iškalt abėcėlę ar daugybos lentelę, bet pyksti kad ji tau liepia iškalt atmintinai datas kurios yra istoriškai reikšmingos. Šitie dalykai gal atrodo nesuderinami, bet mokykla stengiasi tai suderint, nes tai yra privalomas kursas, seniau privaloma buvo abėcėlė, dabar išsilavinęs žmogus turi bent žinot kas yra napoleonas ir kokiais metais, ar bent kokiame amžiuje jis gyveno.
2. Gerai, kokių dalykų tau reikės? Tuo metu tu pats nežinojai ko tau reikės, galima būtų Lietuvoj padaryt kaip Kinijoj, turim daug provincijų ar apskričių, tai pvz padarom taip kad tarkim ten vienoje provincijoje gimę žmonės būtų tik gaisrininkai, kitoje tik policininkai, trečioje tebūnie mokytojai.. Tokiu atveju tu turbūt liktum patenkintas, jeigu tokiu būdu tavo norai sutaptų su valdžios planais
Sutinku kad mokykla gali būti lankstesnė, tobulumui ribų nėra. Tačiau prie kiekvieno vaiko po mokytoją nepastatysi. o kaip gi tavo paties lankstumas? jeigu tau kažkas patinka, tu pats tuo domiesi, kažkaip prieinam prie tokios situacijos kuomet mokytojas tau turi parodyt kas tave domina, nors tai nei praktiškai nei teoriškai neįmanoma.
Mano nuomone, jeigu kalbam apie mokyklos lankstumą, manau mokytojai turi supažindint ir užimt vaikus naujovėmis, na tokie dalykai kaip graffiti, modernios muzikos pamokos, na manau susidarot vaizdą, tai yra pradėti dominti vaikus dalykais, kurių jie galbūt niekur kitur negali surasti, arba tokius dalykus sunku pastebėti, be kieno nors pagalbos. Šiuo metu viskas labai tradiciška ir primena vieną didelę rutiną, tačiau su pakankamai teigiamu ir moderniu užimtumu, manau viskas išsispręstų ir galbūt mokykla taptų populiari ir pakenčiama.
Mokykla už tave nesprendžia, bet kaip esi tokio amžiaus, turi taip sakant "go with the flow" iki tol kol renkiesi kur studijuosi toliau, tada prašom gali rinktis ką nori ir studijuoti kur nori. Ir tai man asmeniškai, pasirodė kad laiko skirta per mažai, tai yra pasirinkti su kuo tu nori sieti savo gyvenimą, nors ir turėjau 12 metų, vis vien nesu tikras kad įstojau ten kur noriu, dabar mokausi todėl kad tai man tolygu mokyklai, tai yra mokausi nes reikia, o jau po to galėsiu daryti ką norėsiu, ar dirbti pagal įgytą specelybę, ar surasti sau patinkantį darbą.
Iš vis kalbant apie filosofiją, surask sau patinkantį darbą, tai čia šūdų šūdas.. Darbas yra darbas ir yra visiškai normalu, kad jis sunkus, tai juk darbas, ne atostogos. Sau patinkantį darbą suranda vienetai, iš pat pradžių turi orientuotis į daugumą, patinkantis darbas ateina su laiko arba iš vis neateina. Tą patį daro ir mokykla, ji tave orientuoja į universalumą, jeigu esi universalus, gali dirbti daugiau darbų..
Arthuras 2011-07-31 23:04
Dar blogesnė filosofija. Taip niekad nerasi patinkančio darbo.
blizzard 2011-07-31 23:58
Darbas neturi patikt, nes tai darbas..
Dauguma nežino kokių dalykų jiems reikia, todėl teigt kad visi turi lygiuotis pagal tave nėra teisinga.
Arthuras 2011-08-01 08:22
Turi būti galimybė rinktis be jokių suvaržymų. Aš taigi neliepiau kitiems tuos dalykus mokytis.
- 2011-08-01 10:37
Gerai, padarom galimybę rinktis be suvaržymų. Tu manai, kad koks 8-tokas ar 10-tokas sugebės pasirinkti tinkamai?
rwc 2011-08-06 15:04
nereikės. Vienpusiškos karių asmenybės netampa generolais. Tarybinis išsilavinimas bent jau neatimdavo galimybės (jei po mokslų nebūtų buvę paskyrimų).
Komentuoti gali tik registruoti lankytojai.
Neregistruotiems lankytojams komentavimas uždraustas siekiant sumažinti
paviršutiniškų, beverčių ir įžeidinėjančių žinučių kiekį.
B.Burgis: abitūros egzaminų rezultatai – Lietuvos melas