JAV miestelyje uždrausta pardavinėti geriamąjį vandenį plastikiniuose buteliuose  (4)

Viename Masačusetso miestelyje geriamasis vanduo nuo šiol bus prieinamas visaip, tik ne išpilstytas į plastikinius butelius.


Prisijunk prie technologijos.lt komandos!

Laisvas grafikas, uždarbis, daug įdomių veiklų. Patirtis nebūtina, reikia tik entuziazmo.

Sudomino? Užpildyk šią anketą!

Konkordo miestelyje priimtas įstatymas nuo Naujųjų metų įsigaliojo įstatymas, uždraudžiantis mažos talpos vandens butelius.

Šiuo draudimu skatinama naudoti vandentiekio vandenį ir prisidėti sprendžiant pasaulinę taršos plastiku problemą.

Naujasis draudimas taikomas tik „negazuotam nepagardintam geriamajam vandeniui“ - kokakola ir kiti gaivieji gėrimai bus parduodami kaip įprasta.

84 metų aktyvistė Jean Hill pasiūlė šį draudimą, argumentuodama, kad plastikiniai buteliai užpildo sąvartynus, o vartotojai viliojami pirkti geriamąjį vandenį, kurio jiems kur kas pigiau įsipilti iš savo čiaupo.

„Bendrovės, tiekiančios buteliuose išpilstytą vandenį, sekina mūsų geriamojo vandens išteklius ir parduoda juos mums. Nenuleisiu rankų, kol pasieksiu savo“, - J.Hill sakė dienraščiui „The New York Times“ 2010 metais.

Pirmąkart nustatyti pažeidėjai bus įspėjami. Antrąkart užkluptiems pardavinėjant vandenį buteliuose bus skiriama 25 dolerių (65 litų), o tolesnius kartus - 50 dolerių (130 litų) bauda.

Bene pirmasis pasaulyje miestelis, kuriame uždrausta pardavinėti vandenį plastikiniuose buteliuose yra Bundanoono miestelis Naujajame Pietų Velse, Australijoje - čia draudimas įsigaliojo dar 2009 metais.

Pasidalinkite su draugais
Aut. teisės: alfa.lt
(8)
(0)
(0)

Komentarai (4)